Telegram ma już blisko 1 miliard użytkowników. Gry "Crypto Clicker" napędziły wzrost popularności komunikatora | Wiadomości | CrypS.

Telegram ma już blisko 1 miliard użytkowników. Gry “Crypto Clicker” napędziły wzrost popularności komunikatora

Pavel Durov

Komunikator Telegram działa już 11. rok, jednakże można by pokusić się o stwierdzenie, że globalna popularność tego narzędzia dopiero zaczyna nabierać rozpędu. Z aplikacji stworzonej przez braci Durov korzysta już dziś blisko 1 miliard osób na całym świecie. W ciągu ostatniego półrocza odnotowano wzrost użytkowników o 50 milionów osób. W dużym stopniu przyczyniło się do tego ponowne wspieranie sektora blockchaina przez twórców oraz… gry typu “Clicker”.


  • Wczoraj Pavel Durov, czyli współzałożyciel i dyrektor generalny Telegrama, poinformował o przekroczeniu liczby 950 milionów aktywnych użytkowników w aplikacji,
  • Ostatnio zauważany dynamiczny wzrost osób korzystających z komunikatora wynika z boomu na gry play-to-earn połączone z systemem “klikaczy”.

Telegram przeżywa złoty okres

W ciągu jednego miesiąca z aplikacji Telegram korzysta już 950 milionów osób z całego świata. Oznacza to wzrost o 50 milionów nowych kont od początku wiosny, jak przekazał wczoraj założyciel i dyrektor generalny Telegrama, Pavel Durov.

Źródło: Telegram

Ten kamień milowy w 11-letniej historii wywodzącego się z Rosji komunikatora można zdecydowanie przypisać dwóm czynnikom, których aktywność jest mocno zauważalna w ostatnich tygodniach.

Jeden z nich to swego rodzaju ponowna integracja rozwiązań oferowanych przez twórców platformy z blockchainem The Open Network (TON).

W gwoli przypomnienia, w 2020 roku Telegram mocno się zdystansował od tego projektu w następstwie problemów prawnych z ramienia działań amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jednakże społeczność TON, jako zdecentralizowanego ekosystemu samodzielnie przez lata napędzała jego rozwój oraz budowała w nim nowe protokoły, które stanowiły ważną wartość dodaną do jego działania.

Po 4 latach możemy mówić o ponownym otwarciu się Durova na tę sieć. Kilka miesięcy temu ogłoszono bowiem nowy system dzielenia się przychodami z reklam z właścicielami kanałów Telegrama za pośrednictwem wspomnianej sieci.

Kilka dni temu natomiast informowaliśmy Was o tym, że CEO Telegrama zapowiedział wdrożenie nowych opcji. Chodzi o sklep z miniaplikacjami Web3 oraz rozszerzenie struktur dotyczących walki z cyberprzestępczości.

Drugi z powodów dynamicznego wzrostu liczby= użytkowników tego komunikatora to robiące ostatnio furorę gry typu “Crypto Clicker”.

Numer jeden wśród tego typu rozgrywek – Hamster Kombat – posiada już ponad 250 milionów użytkowników. Podkreślmy, że gra jest na rynku stosunkowo od kilku miesięcy.

Nie można też pominąć tematu Notcoina, czy gry posiadającej już od jakiegoś czasu swoją kryptowalutę NOT (Chomiki dopiero teraz ruszają ze swoim coinem).

Inne cieszące się sporą popularnością gry na Telegramie to Yescoin, TapSwap, Catizen, PixelTap, W-Coin i Musk Empire. Niektóre z tych gier zaczęły nawet kooperować ze sobą. Przykładowo, PixelTap, jak i Musk Empire oferują dodatkowe benefity. posiadaczom tokenów NOT.

Pavel Durov

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.