Te altcoiny zaleją rynek w lipcu. Jakie są przewidywane ich ruchy cenowe? | Wiadomości | CrypS.

Te altcoiny zaleją rynek w lipcu. Jakie są przewidywane ich ruchy cenowe?

btc-bitcoin

Dane z serwisu Token Unlocks wskazują, że altcoiny takie jak Aptos, ApeCoin i Optimism zostaną hurtowo udostępnione inwestorom w różnych terminach w lipcu. 


Nadchodzące udostępnienie APT, OP i APE mogłoby znacząco wpłynąć na ich wycenę i doprowadzić do spadku kursu. Mimo faktu, że w jednym momencie mogą one doprowadzić do zmniejszenia ceny, to dynamika i podaż powinna utrzymać się na tym samym poziomie. 

W jakiej ilość altcoiny zaleją rynek?

Aptos, ApeCoin i Optimism mają odblokować swoje tokeny w tym miesiącu.

Według monitora – 4,54 miliona APT o wartości około 33 milionów dolarów, reprezentujących 2,17% podaży, zostanie wypuszczonych w obieg dnia 12 lipca. Dziś, tj. 4 lipca, tylko 17% wszystkich APT znajduje się na rynku. Według danych z CoinMarketCap całkowita podaż Aptos wynosi 1,042,713,962 tokenów, z których ostatecznie 209,061,786 APT znajduje się w już obrocie.

Wykres przedstawia kurs APT/USD. Źródło: TradingView.com

Dodatkowo szacuje się, że 15,6 miliona APE (o łącznej wartość 34,3 miliona dolarów)  zostanie wprowadzonych 17 lipca, co ma stanowić 4,23% obrotu. Obecny kurs APE znajduje się poniżej:

Wykres APE/USD. Źródło: TradingView.com

Optimism – platforma skalowania warstwy 2, będzie ostatnim projektem, który wprowadzi na rynek kolejne tokeny. Zgodnie z miesięcznym harmonogramem emisji – ma to nastąpić 30 lipca. W tym wypadku projekt skalujący warstwę 2 Ethereum wypuści 24,16 miliona tokenów OP o wartości ponad 32 milionów dolarów. Mimo takiego zrzutu dojdzie do odblokowania jedynie 16% podaży tych kryptowalut. Dotychczasowe tokeny są przydzielone głównym współtwórcom, którzy kontrolują 19% całkowitej podaży. Obecnie w obrocie mamy 644 594 782 OP z możliwych 4 294 967 296 OP.  Kurs tej kryptowaluty przedstawia się następująco:

Kurs OP/USD. Źródło: TradingView.com

Czy ceny altcoinów spadną?

Projekty kryptowalutowe stosują różne strategie, aby podtrzymać ceny danej kryptowaluty  i nagradzać inwestorów, którzy są z nimi od początku. W zależności od planów, altcoiny zakupione podczas rund crowdfundingowych są zazwyczaj blokowane na określony czas i wydawane zgodnie z harmonogramem.

Obecnie nie wiadomo jak zareagują kursy APT, APE i OP na gwałtowny wzrost podaży. Podstawowe zasady ekonomii mówią, że cena powinna spadać, jednak wszystko ostatecznie będzie zależeć od płynności danej kryptowaluty. Jeżeli mimo wypuszczenia jakiegoś cyfrowego aktywa popyt zostanie na niego zachowany, to nie powinno dojść do załamania się kursu. Oprócz tego pamiętajmy, że SEC i rynek mocno przygląda się altcoinom, co w przypadku zmiany regulacji może pogłębić potencjalny kryzys tej części branży kryptowalut. 

btc-bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.