Słynny maksymalista bitcoina wzywa Gary'ego Genslera, by zabił wszystkie altcoiny | Wiadomości | CrypS.

Słynny maksymalista bitcoina wzywa Gary’ego Genslera, by zabił wszystkie altcoiny

bitcoin

Zagorzały entuzjasta BTC – Max Keiser – grzmi na Twitterze w sprawie decyzji podejmowanych przez SEC. Okazuje się jednak, że działania komisarzy Gary’ego Genslera spotykają się z popularnego inwestora. 


Klika godzin temu Max Keiser postanowił przedstawić swoje stanowisko odnośnie podejścia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do ETF-ów opartych o bitcoina. Według niego, chociaż bitcoin jest nietykalny, to Gary Gensler, czyli przewodniczący tej instytucji, powinien skupić się na eliminacji największych altcoinów m.in. etheru (ETH), ripple (XRP), cardano (ADA), czy binance coin (BNB). 

 

Jednocześnie Keiser wskazuje, że powyższe kryptowaluty oraz cały ekosystem NFT są zwykłymi shitcoinami.

Przeciwne stanowisko w sprawie bitcoina i kryptowalut

Blake Martin, inny amerykański zwolennik kryptowalut potępił podejście Keisera i uznał, że nie powinien on uznawać się mianem bitcoin maxi, gdyż szkodzi całemu rynkowi kryptowalut. Poucza on także Keisera, by zaakceptował zasady libertarianizmu lub powstrzymał się od wybiórczego głoszenia swoich śmiałych tez. 

Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać, bo Max dokonał wpisu na Twitterze, który sugeruje, że Martin nie potrafi czytać ze zrozumieniem i nie zna zasad oraz wizji bitcoina: 

Przeczytaj White Paper BTC

– sugeruje Keiser.

Wszystkie te przytyki miały miejsce w jednym wątku, gdzie Martin mimo powyższego komentarza wskazał, że zna White Paper napisany przez Satoshiego Nakamoto i osobiście angażował się w kryptowaluty już w 2013 roku. Jednocześnie potępił on działania SEC i nazwał Gary’ego Genslera wrogiem wolności.

Wolność podstawowym prawem 

Martin argumentował również, że inwestorzy powinni mieć prawo do inwestowania w to, co Keiser określił jako „shitcoinowe oszustwa”. Wynika to z faktu, że każdy powinien być odpowiedzialny za swoje życie i podejmowane decyzje w zakresie inwestycji. Co więcej, podkreśla także, że zapędy Genslera mogą również rykoszetem trafić bitcoina, którego fanem jest Keiser.

Chociaż konflikt przypomina kreskówkę Tom and Jerry, to obaj Panowie dosyć poważnie podchodzą do branży kryptowalut. Martin mając wieloletnie doświadczenie zaproponował zakład według którego w ciągu najbliższych dwóch lat pojawi się porozumienie lub jasność regulacyjna, traktująca XRP jako aktywo mostowe lub walutę płatniczą. Póki co, oficjalnego przyjęcia wyzwania nie widzimy.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.