Kryptowaluty
Jeden, by wszystkimi rządzić. UE chce, aby wszystkie giełdy kryptowalut podlegały pod ESMA
Komisja Europejska pracuje nad planem utworzenia jednego organu nadzorującego giełdy papierów wartościowych, platformy kryptowalutowe i izby rozliczeniowe w całej Unii. Projekt, inspirowany amerykańskim modelem SEC, ma zostać przedstawiony w grudniu 2025 r. Celem reformy jest ułatwienie działalności transgranicznej i rozwój mniejszych firm finansowych, Pomysł
Giełda z sieci Ethereum – Balancer – okradziona na ponad 120 mln USD!
Kolejny hack w branży kryptowalut, który obnaża słabości sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi) w kwestii zabezpieczeń. Giełda Balancer padła ofiarą exploita, w następstwie którego wyprowadzono wiele tokenów, których wartość szacuje się na około 130 milionów dolarów. Zdecentralizowana giełda (DEX) została dziś okradziona na ponad 128
Fed przeprowadza największe repo od czasu pandemii w 2020 roku! Jak to wpłynie na kryptowaluty?
Rezerwa Federalna USA (Fed) wpompowała w piątek 29,4 miliarda USD do systemu bankowego, wywołując optymizm w mediach społecznościowych poświęconych kryptowalutom. Czy jednak faktycznie to dobra wiadomość? Fed dokonał repo – największego wpompowania kapitału od czasów pandemii COVID-19. Dla rynku kryptowalut to teoretycznie dobra wiadomość,
Kurs Aster skacze o 40% po wpisie CZ, którym zainspirował traderów. Wolumen wzrasta o ponad 1000%
Changpeng Zhao ponownie podkręca narrację dot. tokena Aster w społeczności kryptowalut. Założyciel i były CEO Binance ogłosił jego zakup za 2,5 miliona dolarów na poczet długoterminowej inwestycji. W następstwie tego kurs zareagował wzrostami, a traderzy rzucili się do handlu nim. Wpis od CZ na
Crypto Community Conference 2026
Po bardzo udanych dwóch pierwszych edycjach CCC, czyli wydarzenia organizowanego przez Krypto Ekipę, event ten powraca z kolejną edycją na mapę kryptowalutowych eventów! Konferencja jest skierowana do społeczności cyfrowych aktywów, która chce zgłębiać takie tematy jak: projekty blockchain, edukacja, sesje AMA, networking, regulacje, inwestowanie,
Next Block Expo 2026
Next Block Expo to duża jedna z największych europejskich konferencji, poświęconych technologii blockchain, Web3, kryptowalutom i finansom. Organizatorzy deklarują mocny program networkingowy, strefę wystawców, startupów i inwestorów. Dlaczego warto:? Warszawa już po raz szósty staje się miejscem spotkań międzynarodowej blockchainowej społeczności – dobry moment,
Bitcoin ponowie spada. Trump znowu namieszał, ale zadziałał również inny czynnik
Kurs bitcoina nadal spada. Powodem jest nie tylko polityka USA, ale też zachowanie wielorybów. Kurs BTC spada. Wszystko dzieje się w czasie, gdy w USA trwa batalia dot. taryf celnych. Do tego wieloryby sprzedają bitcoiny. Zamieszanie w USA W USA nadal trwa zamieszanie dot.
Nie żyje założyciel upadłej giełdy kryptowalut. Odsiadywał dożywocie w więzieniu
Dwa lata po skazaniu twórcy i byłego CEO giełdy kryptowalut Thodex – Faruka Fatiha Ozera – na karę dożywotniego pozbawienia wolności, otrzymujemy informacje o jego śmierci za więziennymi murami. Czy to zemsta za dokonane oszustwa, samobójstwo a może jeszcze inna przyczyna? Faruk Fatih Ozer
Trump zawarł porozumienie z Chinami ws. ceł! Czy bitcoin powróci do wzrostów?
Prezydent Donald Trump dopiął swego: ogłosił właśnie porozumienie handlowe zawarte z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Czy to szansa dla kryptowalut? Trump ogłosił warunki porozumienia z Chinami. W odpowiedzi rynek kryptowalut lekko rośnie. Co wywalczył Trump? Co zawiera zawarte porozumienie? Chiny zawieszą wdrażanie nowych, rozszerzonych
Utracił dostęp do 3,1 mln USD na MEXC. Giełda krypto przeprasza, ale w jakim stylu? „Zareagowałam zbyt emocjonalnie”
Powraca temat giełdy kryptowalut MEXC, która mimo sporej popularności w branży, w jednej kwestii cieszy się bardzo złą renomą. Chodzi o bezpodstawne zamrażanie kont jej użytkowników i wysuwanie wobec nich absurdalnych żądań. Wygląda na to, że mamy pewien przełom w jednej z głośniejszych tego
