Szwajcarski regulator prowadził w zeszłym roku 60 dochodzeń ws. ICO | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarski regulator prowadził w zeszłym roku 60 dochodzeń ws. ICO

Redaktor: Albert Czajkowski
IEO i ICO crowdfunding

Szwajcarski regulator FINMA, przedstawił raporty za 2019 rok. Wynika w nich, że urząd prowadził 1185 dochodzeń, z czego 60 dotyczyło firm, zbierających finansowanie w ramach ICO

Z 60 spraw dotyczących ICO, zamknięcia doczekała się ponad połowa. W przypadku ponad 10 ze śledztw, FINMA wykazała naruszenie prawa przeciwko praniu brudnych pieniędzy (AML). Sprawy te zamknięto i obciążono kilkanaście odpowiedzialnych osób. 8 kolejnych śledztw zakończyło się wpisaniem podmiotów na szwajcarską listę ostrzeżeń.

Za największym ICO, obciążonym w zeszłym roku przez FINMA, stała firma envion AG. Zebrała ona ponad 90 mln funtów szwajcarskich od 37 000 inwestorów na całym świecie. Nie posiadała jednak wymaganych zezwoleń i licencji przez co ICO uznano za nielegalne. FINMA stwierdziła, że firma poważne naruszyła prawo nadzorcze. Postępowanie rozpoczęte w 2018 roku, zakończyło się w marcu 2019, kiedy przejął je sąd upadłościowy kantonu Zug.

IEO i ICO crowdfunding

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.