Sztuczna inteligencja z nowym zastosowaniem. Aż dziwne, że ktoś wcześniej na to nie wpadł! | Wiadomości | CrypS.

Sztuczna inteligencja z nowym zastosowaniem. Aż dziwne, że ktoś wcześniej na to nie wpadł!

AI rysuje komiksy

Generatywna sztuczna inteligencja pozwala na tworzenie grafik i tekstu. Co zaś wychodzi z połączenia tych elementów? Komiks! Na rynku pojawił się już pierwszy tego typu owoc współpracy człowieka z AI.


  • Jednym z najpopularniejszym generatorów obrazków dzięki AI jest Midjourney. Umiejętność posługiwania się odpowiednimi promptami (czyli wydawanymi komendami) pomaga sztucznej inteligencji dokładnie odwzorowywać nasze wizje na obrazku,
  • Efektem tego są już powstające tym sposobem komiksy. Królują na tej płaszczyźnie twórcy z Azji. Firma z Korei Południowej stworzyła nawet własne narzędzie do tworzenia tego typu form.

Sztuczna inteligencja twórcą komiksów

W Japonii wydano niedawno komiks, do którego sztuczna inteligencja wygenerowała obrazy. Czy to początek nowego trendu i szansa dla osób, które potrafią pisać ciekawe historie, ale nie posiadają daru rysowania?

Okazuje się, że nie chodzi tylko o prace pojedynczej osoby. Portal Asia Nikkei opisał ciekawe zjawisko. Południowokoreańskie startupy i duże firmy technologiczne już teraz łączą siły ze studiami komiksowymi. W ten sposób powstają webtoony, czyli po prostu cyfrowe komiksy. Jak na razie w Polsce nie jest o tym rozwiązaniu głośno (ogólnie zatrzymaliśmy się w dużym stopniu na lekturze Kaczora Donalda, Tytusa czy Asterixa), ale w Korei Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych taka forma opowieści ma wciąż rzeszę fanów.

Jak nie trudno się domyślić, praca nad webtoonem jest szybsza, gdy pomaga nam AI. Wystarczy raz skorzystać z Midjourney, by zobaczyć,  jak sztuczna inteligencja szybko maluje całkiem niezłe obrazy.

Przykładem firmy, która sięgnęła po AI, jest południowokoreańska spółka Onoma AI. Stworzyła np. narzędzie TooToon, które generuje obrazy na podstawie tekstu. Na razie firmy, które tworzą komiksy, wykorzystują je do produkcji streszczeń i storyboardów. Zapewne wkrótce będą tak projektowały komiksy od a do z.

Manga AI

Na rynku dostępny jest już zresztą komiks artysty, który tworzy pod pseudonimem Rootport. Stoi on za m.in. ponad 100-stronicową mangą, którą stworzył ponoć w nieco ponad miesiąc i która powstała w oparciu o Midjourney.

O krok dalej poszedł Letsur, startup specjalizujący we wdrożeniu sztucznej inteligencji w korporacjach. Wraz z CJ ENM, największym koreańskim studiem filmowym, stworzył miniatury wideo do filmu “Guardian: The Lonely And Great God”.

ChatGPT4 przygotował zaś streszczenia produkcji, a także parę scenariuszy do filmów i seriali. Nie wiadomo, do których dokładnie. Biorąc pod uwagę schematyczność niektórych słabych filmów, AI może spokojnie zastąpić paru scenarzystów Netflixa.

AI rysuje komiksy

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.