Sytuacja dot. sprzedaży bitcoina przez Niemcy robi się coraz dziwniejsza  | Wiadomości | CrypS.

Sytuacja dot. sprzedaży bitcoina przez Niemcy robi się coraz dziwniejsza 

bitcoin

Niemiecki rząd zaskakuje rynek, sprzedając i jednocześnie odkupując ogromne ilości bitcoinów (BTC), co prowadzi do znacznej zmienności cen. Dowiedz się, co stoi za tymi ruchami i jakie mogą mieć one konsekwencje!


  • Niemiecki rząd sprzedał 6 306,9 BTC o wartości 362,12 mln dol. i jednocześnie odkupił 5 366 BTC od giełd Kraken, Bitstamp i Coinbase,
  • W portfelu rządu Niemiec znajduje się teraz 22 846 BTC o wartości 1,31 miliarda dolarów.

Intensywna sprzedaż i niespodziewane zakupy

Niemiecki rząd, który od czerwca intensywnie sprzedaje bitcoiny, ostatnio zintensyfikował swoje działania, sprzedając 6 306,9 BTC (362,12 mln dol.) w ciągu zaledwie trzech godzin.

Transakcje te zostały wykonane na giełdach Kraken, Cumberland, 139Po oraz bc1qu, co wywołało znaczne zaskoczenie i niepokój na rynku.

Jednakże, to, co naprawdę wzbudziło zdumienie, to fakt, że niemiecki rząd przyjął z powrotem 5 366 BTC z tych samych giełd, do których je sprzedawał. Decyzja o odkupieniu tych bitcoinów wskazuje na złożoną strategię rządu, której pełne motywy pozostają nieznane. Obecnie w portfelu władz Niemiec znajduje się 22 846 BTC o wartości 1,31 miliarda dolarów.

Do pozostania w bitcoinie nawoływała niedawno niemiecka parlamentarzystka – Joana Cotar.

Zaapelowała ona do władz Niemiec, aby te wstrzymały sprzedaż BTC, ponieważ kryptowaluta ta może okazać się świetnym aktywem rezerwowym dla niemieckiego skarbu państwa.

Wpływ na rynek bitcoina

Decyzja niemieckiego rządu o bezpośrednich transferach BTC do scentralizowanych giełd (CEX-ów), zamiast preferowanych przez duże instytucje transakcji OTC, spowodowała panikę i znaczne zmiany cen na rynku.

Zazwyczaj transakcje OTC są wybierane, aby zminimalizować wpływ na rynek, co nie miało miejsca w tym przypadku.

Propozycję odkupienia bitcoinów od niemieckiego rządu przedstawił niedawno także przedsiębiorca z sektora Web3 oraz założyciel kryptowalutowego projektu TronJustin Sun.

Zaoferował on, iż z chęcią nabędzie BTC o łącznej wartości 2,3 mld dol. od władz Niemiec, aby zminimalizować wpływ na tę wirtualną walutę.

Jednak według opinii przedstawionej przez Ki Young Ju (dyrektora generalnego CryptoQuant) rynek bitcoina jest wystarczająco duży, aby absorbować takie ruchy, a sprzedaż rządowa ma stosunkowo mały wpływ na całą płynność.

Z kolei analityk Alex Kruger prognozuje, że ewentualna sprzedaż BTC przez wierzycieli Mt. Gox mogłaby spowodować spadek wartości o maksymalnie 10%. Obaj eksperci są zgodni co do tego, iż obecne ruchy rządu niemieckiego pozostają mało znaczące w kontekście ogólnej płynności rynku.

Prognozy na przyszłość

Ruchy niemieckiego rządu na rynku bitcoina mogą być postrzegane jako strategiczne decyzje, które mają na celu wykorzystanie zmienności cenowej.

Zakupy i sprzedaże na dużą skalę są w stanie wpłynąć na rynek, ale jak podkreślają eksperci, BTC jest w stanie wchłonąć takie zmiany bez większych problemów.

Ki Young Ju zauważa, że obecna zmienność stanowi okazję do zakupu bitcoinów po korzystnych cenach. Uważa on, iż “inteligentne pieniądze” zastępują “głupie pieniądze”, a rynek największej z kryptowalut nadal jest na wczesnym etapie rozwoju.

Co więcej, wierzy on, że długoterminowe perspektywy dla bitcoina są pozytywne, mimo chwilowych spadków cen spowodowanych ruchami instytucjonalnymi.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.