System płatności Rezerwy Federalnej doświadcza awarii | Wiadomości | CrypS.

System płatności Rezerwy Federalnej doświadcza awarii

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
fed emblem

Wczoraj przerwy w działaniu doświadczył system płatności Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Został on przywrócony do działania dopiero po trzech godzinach. 

24 lutego kilka usług Rezerwy Federalnej przestało działać, w tym Usługi Rachunkowe, Check 21, Check Adjustments, FedACH, FedCash, FedLine Advantage, FedLine Command, FedLine Direct, FedLine Web, Fedwire Funds, Fedwire Securities, National Settlement.

Pierwsze problemy zaczęły się o 11:15 czasu wschodniego. Kłopoty z aplikacjami banków centralnych zostały rozwiązane o 14:17, a dostęp do FedCash Services został przywrócony o 14:30. Z powodu awarii Rezerwa Federalna przedłużyła również terminy składania zleceń gotówkowych do 15:30.

Przedstawiciel Banku Rezerwy Federalnej w Richmond – Jim Strader zasugerował, że problem był spowodowany “błędem operacyjnym, [który] spowodował przerwę w świadczeniu usług w kilku liniach biznesowych”.

Awaria dotknęła giełdy kryptowalut

Awaria dotknęła kilka giełd kryptowaluty, w tym Binance.US, Kraken, Coinbase i Gemini. Przerwa w działaniu uniemożliwiła platformą akceptowanie i wykonywanie niektórych rodzajów przelewów. Giełdy nie były jedynymi podmiotami dotkniętymi problemem. Według Reutersa, usługa jest “ukrytym kręgosłupem” amerykańskiego systemu finansowego. Podobno obsługuje ponad 835 000 transakcji dziennie, o wartości 3,4 biliona dolarów.

fed emblem

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.