Społeczność krypto przekazała Ukrainie 82 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Społeczność krypto przekazała Ukrainie 82 mln USD

Anna Sutowicz
ukraina kryptowaluty

Wartość darowizn na rzecz Ukraińskich fundacji charytatywnych przekroczyła już kwotę 82 mln USD. Minimum 50 mln USD przelano na oficjalne portfele Ukrainy w BTC, ETH, USDT, DOT i DOGE.

Społeczność kryptograficzna jednoczy się z Ukrainą. Użytkownicy przesyłają na rzecz zaatakowanego państwa darowizny w postaci kryptowalut i niewymiennych tokenów (NFT). Obecnie krypto-darowizny przekroczyły już kwotę 82 mln USD. Z czego co najmniej 50 mln USD przelano na oficjalne portfele Ukrainy w Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Tether (USDT) i Dogecoin (DOGE). Poinformował o tym na Twitterze, wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow.

 

Kryptowaluty odgrywają znaczącą rolę w konflikcie między Rosją i Ukrainą. Mogą być ratunkiem dla Ukrainy. Wczoraj, Aleksander Borniakow, wiceminister Transformacji Cyfrowej Ukrainy napisał na Twitterze, że można już przekazywać darowizny na rzecz Ukrainy w Monero (XMR).

Ukraina zapewnia przejrzystość

Nadal napływają datki w kryptowalutach na rzecz Ukrainy, rząd ukraiński zapewnia przejrzystość co do sposobu ich wykorzystania. Ministerstwo Transformacji Cyfrowej zdołało znaleźć dostawców wojskowych na kamizelki kuloodporne, bandaże, żywność, noktowizory. Niektórzy dostawcy akceptują kryptowaluty, inni natomiast przyjmują płatność wyłącznie w euro i dolarach. Zatem powstała konieczność konwersji niektórych zasobów kryptowalutowych na te właśnie waluty.

Rosjanie także przekazują kryptowaluty na wsparcie Ukrainy. Paweł Muntyan, czyli znany rosyjski producent filmów animowanych otworzył anonimowy kanał służący do wpłacania kryptowalut na rzecz Ukrainy. Zebrane środki mają zostać wykorzystane na pomoc niewinnym ludziom i nie są wsparciem jakichkolwiek operacji wojskowych. Pisaliśmy o tym tutaj.

W ramach podziękowania, Ukraina miała nagrodzić swoich darczyńców i rozdać airdrop osobom, które wspomogły kraj finansowo. Jednakże po dokładnym rozważeniu, wycofała się z tego pomysłu. Nadal wiele spekuluje się także na temat możliwości zwrócenia się Rosji w stronę kryptowalut, jako sposobu na ominięcie sankcji nałożonych w związku z inwazją na Ukrainę.

ukraina kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.