Społeczność krypto przekazała Ukrainie 82 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Społeczność krypto przekazała Ukrainie 82 mln USD

Anna Sutowicz
ukraina kryptowaluty

Wartość darowizn na rzecz Ukraińskich fundacji charytatywnych przekroczyła już kwotę 82 mln USD. Minimum 50 mln USD przelano na oficjalne portfele Ukrainy w BTC, ETH, USDT, DOT i DOGE.

Społeczność kryptograficzna jednoczy się z Ukrainą. Użytkownicy przesyłają na rzecz zaatakowanego państwa darowizny w postaci kryptowalut i niewymiennych tokenów (NFT). Obecnie krypto-darowizny przekroczyły już kwotę 82 mln USD. Z czego co najmniej 50 mln USD przelano na oficjalne portfele Ukrainy w Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Tether (USDT) i Dogecoin (DOGE). Poinformował o tym na Twitterze, wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow.

 

Kryptowaluty odgrywają znaczącą rolę w konflikcie między Rosją i Ukrainą. Mogą być ratunkiem dla Ukrainy. Wczoraj, Aleksander Borniakow, wiceminister Transformacji Cyfrowej Ukrainy napisał na Twitterze, że można już przekazywać darowizny na rzecz Ukrainy w Monero (XMR).

Ukraina zapewnia przejrzystość

Nadal napływają datki w kryptowalutach na rzecz Ukrainy, rząd ukraiński zapewnia przejrzystość co do sposobu ich wykorzystania. Ministerstwo Transformacji Cyfrowej zdołało znaleźć dostawców wojskowych na kamizelki kuloodporne, bandaże, żywność, noktowizory. Niektórzy dostawcy akceptują kryptowaluty, inni natomiast przyjmują płatność wyłącznie w euro i dolarach. Zatem powstała konieczność konwersji niektórych zasobów kryptowalutowych na te właśnie waluty.

Rosjanie także przekazują kryptowaluty na wsparcie Ukrainy. Paweł Muntyan, czyli znany rosyjski producent filmów animowanych otworzył anonimowy kanał służący do wpłacania kryptowalut na rzecz Ukrainy. Zebrane środki mają zostać wykorzystane na pomoc niewinnym ludziom i nie są wsparciem jakichkolwiek operacji wojskowych. Pisaliśmy o tym tutaj.

W ramach podziękowania, Ukraina miała nagrodzić swoich darczyńców i rozdać airdrop osobom, które wspomogły kraj finansowo. Jednakże po dokładnym rozważeniu, wycofała się z tego pomysłu. Nadal wiele spekuluje się także na temat możliwości zwrócenia się Rosji w stronę kryptowalut, jako sposobu na ominięcie sankcji nałożonych w związku z inwazją na Ukrainę.

ukraina kryptowaluty
reklama
reklama