Rosjanie zaczynają przekazywać kryptowaluty na wsparcie Ukrainy | Wiadomości | CrypS.

Rosjanie zaczynają przekazywać kryptowaluty na wsparcie Ukrainy

Redakcja
rosja

Podczas gdy Zachód jest coraz bardziej zaniepokojony potencjalnym wykorzystaniem przez Rosję kryptowalut w celu uniknięcia sankcji, niektórzy Rosjanie wykorzystują swoje bitcoiny, aby pomóc Ukrainie.

Paweł Muntyan, znany rosyjski producent filmów animowanych i twórca animowanego serialu internetowego Mr. Freeman, wezwał antywojennie nastawionych Rosjan do wsparcia obywateli Ukrainy.

We wtorek Muntyan ogłosił w mediach społecznościowych otwarcie adresu do wpłat w kryptowalutach dla Rosjan, którzy chcą anonimowo wesprzeć Ukraińców. Rosja zakazała bowiem swoim obywatelom pomagać ludziom na Ukrainie.

W niedzielę Prokuratura Generalna Rosji oficjalnie ostrzegła, że wszelka pomoc Ukraińcom w ramach rosyjskiej “operacji specjalnej” zostanie uznana za zdradę stanu, za co grozi do 20 lat więzienia.

W związku z tym Muntyan namawia Rosjan do wsparcia finansowego tych, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych. Korzystając z jego adresu kryptowalutowego, Rosjanie mogą teraz przekazywać datki za pomocą dowolnych tokenów na blockchainach BNB Smart Chain, Polygon, Ethereum, HECO i Avalanche bez ujawniania swojej tożsamości. Muntyan napisał:

Teraz mogą Państwo pomóc Ukrainie i zrobić to anonimowo. Z pomocą kryptowalut. […] Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na zaopatrzenie ukraińskiej ludności cywilnej […] w artykuły pierwszej potrzeby, jak również na wsparcie rodzin żołnierzy armii ukraińskiej.

Co ważne, zebrane środki zostaną wykorzystane wyłącznie na pomoc niewinnym ludziom i nie są przeznaczone na wsparcie jakichkolwiek operacji wojskowych.

W chwili pisania tego tekstu na adresie znajduje się około 1500 dolarów w eterze i około 350 000 dolarów w USDT.

rosjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.