Sotheby's wystawi na aukcję ponad 100 CryptoPunków | Wiadomości | CrypS.

Sotheby’s wystawi na aukcję ponad 100 CryptoPunków

Redakcja
Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTA

Według zapowiedzi domu aukcyjnego Sotheby’s, na licytację zostanie wystawione 104 CryptoPunków.

Kolekcja może być warta 30 milionów dolarów

Nadchodząca aukcja nosi tytuł “Punk It!” i będzie częścią “Metaverse” Sotheby’s – serii sprzedaży NFT, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku.

Według różnych szacunków, partia 104 tokenów ma zostać sprzedana za kwotę od 20 do 30 milionów dolarów.

Tokeny zostały podobno nabyte przez anonimowego kolekcjonera w lipcu 2021 roku. Spora kolekcja stanowi około 1% całkowitej podaży CryptoPunk, która zawiera 10 000 unikalnych NFT.

Chociaż pierwotny nabywca zakupił kolekcję w transakcji Ethereum, Sotheby’s prawdopodobnie pozwoli zwycięzcy licytacji zapłacić gotówką lub kryptowalutami, podobnie jak w poprzednich aukcjach NFT.

Tokeny zostaną zaprezentowane na wystawie i aukcji zaplanowanej na okres od 18 do 23 lutego. W ramach wydarzenia odbędzie się również kolacja dla VIP-ów i impreza z DJ-em.

CryptoPunks dominują na aukcjach NFT

Sotheby’s w czerwcu 2021 roku sprzedała CryptoPunki za 11,75 miliona dolarów jako część swojej kolekcji “Natively Digital”. Miesiąc później udało jej się również spieniężyć pięć ręcznie podpisanych wydruków CryptoPunks NFT.

Jej konkurent, Christie’s, również kilkukrotnie sprzedał CryptoPunks w ciągu ostatniego roku. W maju 2021 r. sprzedał kolekcję dziewięciu CryptoPunks za 17 milionów dolarów. We wrześniu tego samego roku odbyła się również transakcja sprzedaży kolejnej partii CryptoPunks.

Seria CryptoPunks wystartowała w 2017 roku i jest jedną z najstarszych kolekcji NFT na Ethereum. Współszef działu sztuki cyfrowej w Sotheby’s Michael Bouhanna nazwał CryptoPunks “oryginalną serią zdjęć profilowych, która stworzyła szablon dla innych projektów NFT”.

Wśród znanych osób, które posiadają CryptoPunki lub używali ich jako swoich awatarów, należą m.in. Jay-Z i Snoop Dogg. Jednego punka zakupił nawet gigant płatności Visa.

Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.