Sotheby's wystawi na aukcję ponad 100 CryptoPunków | Wiadomości | CrypS.

Sotheby’s wystawi na aukcję ponad 100 CryptoPunków

Zerelik Maciej
Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTA

Według zapowiedzi domu aukcyjnego Sotheby’s, na licytację zostanie wystawione 104 CryptoPunków.

Kolekcja może być warta 30 milionów dolarów

Nadchodząca aukcja nosi tytuł „Punk It!” i będzie częścią „Metaverse” Sotheby’s – serii sprzedaży NFT, która rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku.

Według różnych szacunków, partia 104 tokenów ma zostać sprzedana za kwotę od 20 do 30 milionów dolarów.

Tokeny zostały podobno nabyte przez anonimowego kolekcjonera w lipcu 2021 roku. Spora kolekcja stanowi około 1% całkowitej podaży CryptoPunk, która zawiera 10 000 unikalnych NFT.

Chociaż pierwotny nabywca zakupił kolekcję w transakcji Ethereum, Sotheby’s prawdopodobnie pozwoli zwycięzcy licytacji zapłacić gotówką lub kryptowalutami, podobnie jak w poprzednich aukcjach NFT.

Tokeny zostaną zaprezentowane na wystawie i aukcji zaplanowanej na okres od 18 do 23 lutego. W ramach wydarzenia odbędzie się również kolacja dla VIP-ów i impreza z DJ-em.

CryptoPunks dominują na aukcjach NFT

Sotheby’s w czerwcu 2021 roku sprzedała CryptoPunki za 11,75 miliona dolarów jako część swojej kolekcji „Natively Digital”. Miesiąc później udało jej się również spieniężyć pięć ręcznie podpisanych wydruków CryptoPunks NFT.

Jej konkurent, Christie’s, również kilkukrotnie sprzedał CryptoPunks w ciągu ostatniego roku. W maju 2021 r. sprzedał kolekcję dziewięciu CryptoPunks za 17 milionów dolarów. We wrześniu tego samego roku odbyła się również transakcja sprzedaży kolejnej partii CryptoPunks.

Seria CryptoPunks wystartowała w 2017 roku i jest jedną z najstarszych kolekcji NFT na Ethereum. Współszef działu sztuki cyfrowej w Sotheby’s Michael Bouhanna nazwał CryptoPunks „oryginalną serią zdjęć profilowych, która stworzyła szablon dla innych projektów NFT”.

Wśród znanych osób, które posiadają CryptoPunki lub używali ich jako swoich awatarów, należą m.in. Jay-Z i Snoop Dogg. Jednego punka zakupił nawet gigant płatności Visa.

Twórcy CryptoPunks podpisują kontrakt z agencją talentów UTA
reklama
reklama