Jay-Z sprzedaje NFT w kultowym domu aukcyjnym Sotheby's | Wiadomości | CrypS.

Jay-Z sprzedaje NFT w kultowym domu aukcyjnym Sotheby’s

Redakcja
jay-z nft

Kultowy dom aukcyjny Sotheby’s rozpoczał dziś aukcję wydanego przez Jaya-Z NFT zatytułowanego “Heir to the Throne”.

Jay-Z świętuje 25 lat “Reasonable Doubt”

Shawn “Jay-Z” Carter jest kolejną gwiazdą, która dołączyła do szału na NFT. Sotheby’s i Roc Nation wystawią na aukcję jedyny w swoim rodzaju cyfrowy obraz okładki debiutanckiego albumu studyjnego Jay-Z “Reasonable Doubt”. Roc Nation to firma rozrywkowa założona przez Jay-Z. Dzieło sztuki, zatytułowane “Heir to the Throne”, stworzył Derrick Adams za zgodą raperea.

Sotheby’s, założona w Londynie w 1744 roku, jest jednym z największych na świecie brokerów antyków i cennych przedmiotów kolekcjonerskich. Firma rozpoczęła również sprzedaż NFT, goszcząc ostatnio kolekcję o nazwie “Natively Digital”. W kolekcji znalazł się rzadki Alien Punk z serii CryptoPunks, a dom aukcyjny sprzedaje obecnie kolejnych pięć “Punks on Paper”. Co ciekawe, awatar Jay-Z ustawił na Twitterze awatar zawierający zdjęcie Punk #6,095. To prowadzi do spekulacji, że mógł on nabyć oryginalny NFT. Ostatni raz sprzedano go za 55 ETH w kwietniu.

Wydanie NFT przez Sotheby’s następuje w momencie, gdy Jay-Z świętuje okrągłą rocznicę wydania swojego debiutanckiego albumu. Przed ogłoszeniem Sotheby’s, inny z udziałowców albumu, Damon Dash, próbował sprzedać prawa do albumu jako NFT. Nowojorski sędzia federalny wstrzymał aukcję po skardze Roc-A-Fella.

Jay-Z to świetny biznesmen

Oprócz osiągnięć jako jeden z największych raperów wszech czasów, Jay-Z jest również odnoszącym sukcesy biznesmenem, właścicielem wytwórni płytowej, agencji talentów i marki modowej. Ostatnio zainwestował 20 milionów dolarów w internetowy serwis streamingowy TIDAL.

Poza NFT, Jay-Z w przeszłości angażował się również w Bitcoina. Na początku tego roku, połączył siły z założycielem Twittera Jackiem Dorseyem, aby uruchomić fundusz o nazwie ₿trust. Razem wnieśli do projektu 500 BTC, warte wówczas 23,5 miliona dolarów.

Aukcja NFT jest obecnie licytowana na poziomie 7500 USD. Zakończy się ona 2 lipca.

jay-z nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.