Skonfiskowany Bitcoin sprzedany na aukcji za pięciokrotność swojej wartości | Wiadomości | CrypS.

Skonfiskowany Bitcoin sprzedany na aukcji za pięciokrotność swojej wartości

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
skonfiskowany bitcoin
W tym artykule:

Francuski rząd wystawił na aukcję kolekcję przejętych Bitcoinów. Jeden z licytujących niespodziewanie zapłacił pięć razy więcej niż wynosi aktualna cena rynkowa BTC.

Anonimowy uczestnik aukcji, w której rząd francuski sprzedawał Bitcoiny warte 34,5 miliony dolarów skonfiskowane podczas śledztwa w sprawie włamania do GateHub w 2019 roku, zapłacił 26 800 euro (31 900 dolarów) za 0,11 BTC.

Jak ujawnił popularny francuski krypto reporter Grégory Raymond, przy obecnych cenach Bitcoina, kupujący zapłacił pięć razy więcej niż wynosi jego rzeczywista wartość.

BTC obecnie kosztuje około 58 000 USD. Tą sama ilość Bitcoina można by kupić na giełdzie za około 5300 EURO (6400 USD). Oznacza to, że pechowy nabywca kupił 0,11 BTC po cenie 290 000 USD za monetę.

Zgodnie z warunkami aukcji, za przekazanie monet zwycięzcom licytacji pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 14,28%. Z tego wynika, że osoba, która dokonała zakupu będzie musiała dodatkowo zapłacić jeszcze 3827 euro (4555 dolarów).

W trakcie aukcji, reszta partii – wartych między 0,11 BTC i 2 BTC każda – sprzedała się w cenach rynkowych.

Nie wiadomo, czy oferent popełnił błąd techniczny. Jeśli tak, to miał szczęście, że nie złożył oferty na zakup 2 BTC. Taka transakcja kosztowałoby go ponad 660 000 dolarów.

skonfiskowany bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.