Skarb USA zezwala na wykorzystanie stablecoinów do płatności bankowych | Wiadomości | CrypS.

Skarb USA zezwala na wykorzystanie stablecoinów do płatności bankowych

Zerelik Maciej
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Office of the Comptroller of the Currency, które jest niezależnym biurem skarbu USA, wydało list interpretacyjny, który mógłby pozwolić na wykorzystanie stablecoinów do płatności bankowych.

OCC zezwala na płatności w stablecoinach

OCC jest niezależnym biurem Departamentu Skarbu USA, które zajmuje się regulacjami bankowymi. W opublikowanym dziś liście interpretacyjnym biuro stwierdziło, że banki mogą stosować blockchain i stablecoiny do płatności pod warunkiem, że przestrzegają amerykańskiego prawa i stosują zdrowe praktyki bankowe.

„Narodowy bank lub federalne stowarzyszenie oszczędnościowe może zatwierdzać, przechowywać i rejestrować transakcje płatnicze, służąc jako węzeł w INVN [niezależnej sieci weryfikacji węzłów]. Podobnie, bank może wykorzystywać INVN i związane z nimi stablecoiny do wykonywania innych dozwolonych czynności płatniczych”.

Pełniący obowiązki Kontrolera Walut Brian Brooks, jest byłym szefem Coinbase. Brooks stwierdził, że ten ruch może przyczynić się do tego, że amerykański przemysł krypto utrzyma tempo innych krajów. Dodał, że rządy w innych państwach już dawno zbudowały systemy płatności działające w czasie rzeczywistym. W dokumencie stwierdzono też, że pośrednicy finansowi, tacy jak banki, również muszą stawić czoła konkurencji, aby szybciej przekazywać środki. Brooks uważa, że technologia blockchain i DLT mogłyby przyspieszyć i usprawnić ten proces.

Dobra wiadomość dla całej branży krypto

Jak wynika z listu, banki mogą emitować stablecoiny – tak samo jak wydają karty debetowe lub czeki – i wymieniać je na waluty fiducjarne. Współzałożyciel i CEO firmy Circle – Jeremy Allaire stwierdził, że list ten jest bardzo dobrą wiadomością dla stablecoinów i kryptowalut.

Circle jest emitentem stabilnej monety USDC. Allaire dodał, że duża aktywność ekonomiczna na blockchainie i myślące przyszłościowo wsparcie ze strony regulatorów bankowych jest krokiem na przód dla całej branży.

OCC nie jest jedynym departamentem amerykańskiego Skarbu, który interesuje się cyfrowymi walutami. Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN) w grudniu 2020 r.  zaproponowała nowe zasady, które będą wymagały od przedsiębiorstw świadczących usługi finansowe, takich jak giełdy kryptowalut i banki, zgłaszania transakcji przeprowadzanych do prywatnych portfeli.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji
reklama
reklama