Sieć Bitcoina znowu się zapcha przez Ordinals? Ten czynnik wskazuje na powtórkę z maja | Wiadomości | CrypS.

Sieć Bitcoina znowu się zapcha przez Ordinals? Ten czynnik wskazuje na powtórkę z maja

Redaktor: Albert Czajkowski
BTC
W tym artykule:

Powrót popytu na Bitcoin Ordinals doprowadził do kolejnego skoku wysokości opłat transakcyjnych w sieci czołowej kryptowaluty.


Koszty związane z transakcjami ponoszone na blockchainie Bitcoina wzrosły do poziomu niewidzianego od prawie 6 miesięcy. Wskazuje to na wzmożony ruch w sieci BTC.

Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoina rosną

Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy BitInfoCharts średnia opłata transakcyjna odnotowywana przy przenoszeniu środków na blockchainie czołowej wirtualnej waluty wzrosła wczoraj (tj. 6 listopada br.) do okolic 6 dol. Po raz ostatni była ona widziana na tym poziomie na początku czerwca br.

oplaty-transakcyjne-btc
Wzrost wysokości opłat transakcyjnych w sieci bitcoina. Źródło: bitinfochars.com

Nagły skok wysokości opłat transakcyjnych daje o sobie znać. Zdaniem niektórych ekspertów może to być powtórką z II kwartału br., kiedy to na skutek wzrostu popularności projektu Bitcoin Ordinals doszło do zapchania się przepustowości w sieci.

Zarówno popyt na swego rodzaju tokeny niewymienialne wybijane na blockchainie największej kryptowaluty, jak i tokeny użytkowe w standardzie BRC-20 może prowadzić do pojawienia się większej ilości transakcji, jakie muszą zatwierdzić górnicy bitcoina.

Ci zaś w pierwszej kolejności obsługują tych użytkowników BTC, którzy są skłonni zapłacić za ich pracę więcej. W efekcie dochodzi do wzrostu konkurencyjności oraz wysokości pobieranych opłat.

Kto wychodzi na prowadzenie?

Profil pod nazwą Ordinals Wallet widniejący na platformie X (dawnym Twitterze) zauważył, że tokeny RATS wydane jako BRC-20 są w największym stopniu odpowiedzialne za zatłoczenie w sieci bitcoina.

Na tym tle warto wspomnieć, iż 7 listopada br. na czołowej giełdzie kryptowalut Binance miała zostać wylistowana wirtualna waluta przynależna do Ordinals (ORDI). Entuzjaści kryptowalutowych aktywów zaczęli spekulować, że dzięki temu będziemy świadkami nowego trendu związanego z BRC-20. Spodziewają się oni silnego rajdu cenowego na takich tokenach.

Warto zauważyć, iż wartość ORDI wzrosła o blisko 40% w ciągu ostatnich 24 godzin. W chwili pisania tego tekstu ta wirtualna waluta handluje w okolicy 10,21 dol., zgodnie z uśrednionymi danymi pochodzącymi od CoinMarketCap.

ordinals-ordi
Wzrost kursu ORDI. Źródło: coinmarketcap.com

Większe zyski dla górników BTC

Choć dla części społeczności wirtualnych walut skok wysokości opłat ponoszonych w sieci bitcoina może być niekorzystny, dla osób zajmujących się wydobyciem bloków tej wirtualnej waluty, taki scenariusz jest wręcz owocny.

Zgodnie z danymi udostępnionymi niedawno przez firmę analityczną Glassnode 6 listopada br. aż 8,5% przychodów górników pochodziło ze zwiększonych opłat transakcyjnych. W tym przypadku również był to najwyższy dzienny odsetek od czerwca br.

BTC

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.