Kongres uchwalił ustawę infrastrukturalną | Wiadomości | CrypS.

Kongres uchwalił ustawę infrastrukturalną

Zerelik Maciej
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Kongres uchwalił ustawę o wartości 1,2 biliona dolarów. Jej celem jest jest ulepszenie amerykańskiej infrastruktury poprzez różne środki, w tym opodatkowanie krypto brokerów.

Ustawa, która przeszła przez Kongres z ostatecznym głosowaniem 228-206, sygnalizuje historyczny moment dla kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Podczas opracowywania przepisów senatorowie wprowadzili bowiem przepis, który zmienia definicję „brokera”. Od teraz obejmuje ona organizacje, które handlują kryptowalutami.

Oznacza to, że jeśli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Bidena, scentralizowane giełdy kryptowalutowe, takie jak Coinbase, zostaną uznane za „brokerów” i będą musiały zgłaszać swoje transakcje bezpośrednio do IRS.

Brokerzy będą musieli składać formularze 1099 ujawniające nazwiska i adresy swoich klientów. Uważa się, że w wyniku proponowanych wymogów sprawozdawczych rząd będzie w stanie zebrać dodatkowe 28 miliardów dolarów w podatkach.

W czasie, gdy projekt ustawy był przygotowywany, firmy kryptowalutowe wyrażały swoje obawy, że nowa definicja „brokera”, jeśli zostanie zinterpretowana w sposób nieliberalny, może obejmować górników kryptowalut, walidatorów, a nawet firmy tworzące portfele kryptowalutowe i deweloperów dAppów.

Biorąc pod uwagę zdecentralizowaną anonimowość ogromnej części kryptowalut, spełnienie ostrzejszych wymagań dotyczących sprawozdawczości jest niewykonalne.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji
reklama
reklama