Kongres uchwalił ustawę infrastrukturalną | Wiadomości | CrypS.

Kongres uchwalił ustawę infrastrukturalną

Redakcja
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Kongres uchwalił ustawę o wartości 1,2 biliona dolarów. Jej celem jest jest ulepszenie amerykańskiej infrastruktury poprzez różne środki, w tym opodatkowanie krypto brokerów.

Ustawa, która przeszła przez Kongres z ostatecznym głosowaniem 228-206, sygnalizuje historyczny moment dla kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Podczas opracowywania przepisów senatorowie wprowadzili bowiem przepis, który zmienia definicję “brokera”. Od teraz obejmuje ona organizacje, które handlują kryptowalutami.

Oznacza to, że jeśli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Bidena, scentralizowane giełdy kryptowalutowe, takie jak Coinbase, zostaną uznane za “brokerów” i będą musiały zgłaszać swoje transakcje bezpośrednio do IRS.

Brokerzy będą musieli składać formularze 1099 ujawniające nazwiska i adresy swoich klientów. Uważa się, że w wyniku proponowanych wymogów sprawozdawczych rząd będzie w stanie zebrać dodatkowe 28 miliardów dolarów w podatkach.

W czasie, gdy projekt ustawy był przygotowywany, firmy kryptowalutowe wyrażały swoje obawy, że nowa definicja “brokera”, jeśli zostanie zinterpretowana w sposób nieliberalny, może obejmować górników kryptowalut, walidatorów, a nawet firmy tworzące portfele kryptowalutowe i deweloperów dAppów.

Biorąc pod uwagę zdecentralizowaną anonimowość ogromnej części kryptowalut, spełnienie ostrzejszych wymagań dotyczących sprawozdawczości jest niewykonalne.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.