SEC wycofuje się z kolejnego dochodzenia. Idą lepsze czasy dla kryptowalut w USA
Jeszcze do niedawna amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stanowiła przykład instytucji nastawionej skrajnie wrogo wobec branży kryptowalut. Wiele jej działań wymierzonych w podmioty z tego sektora, w czasach gdy dowodził nią Gary Gensler, zahaczało o jawne łamanie prawa. Obecnie sytuacja ta zaczyna się zmieniać ku lepszemu, a instytucja wycofała się z kolejnego dochodzenia dot. cyfrowych aktywów.
- SEC umorzyła postępowanie przeciwko giełdzie Uniswap.
- W zeszłym tygodniu regulator wykonał krok w tył w sprawie Coinbase oraz OpenSea.
SEC zmienia swoje podejście do branży kryptowalut
Po zalewie pozwów sądowych, jakie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła przeciwko kryptowalutowym firmom w ciągu ostatnich 5 lat, w końcu na horyzoncie widać światło nadziei na całkowitą zmianę sytuacji.
Po tym, jak ze stanowiska przewodniczącego tej instytucji odszedł Gary Gensler (którego podejrzewano o korupcję), działającego na zlecenie wrogo nastawionej do kryptowalut administracji Joe Bidena, SEC zaczęła wykonywać krok w tył w kwestii oskarżania wszystkich o nielegalny handel papierami wartościowymi.
W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy doniesienia, że regulator jest skłonny wycofać swój pozew przeciwko giełdzie Coinbase, z którą toczyła zacięty konflikt od czerwca 2023 roku.
Również postanowiono dać spokój platformie zajmującej się handlem NFT, czyli OpenSea, a także brokerowi umożliwiającemu handel kryptowalutami Robinhood.
Teraz ogłoszono, że wycofano się z dochodzenia w sprawie zdecentralizowanej giełdy (DEX) Uniswap.
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zakończyła dochodzenie w sprawie Uniswap i nie planuje podejmować żadnych działań egzekucyjnych
– poinformował The Wall Street Journal, powołując się na osobę będącą blisko SEC.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
