SEC oficjalnie przyznaje się do kłamstwa w sądzie | Wiadomości | CrypS.

SEC oficjalnie przyznaje się do kłamstwa w sądzie

Gary Gensler SEC

SEC przyznaje się do zniekształcenia faktów w sprawie, jaka toczyła się przeciwko firmie Debt BOX. Piękna końcówka roku dla urzędników!


SEC kłamała

22 grudnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznała się do złożenia nieprawdziwych oświadczeń w sprawie toczącej się przeciwko Debt BOX, firmie kryptowalutowej oskarżonej o oszustwo.

O co chodzi? Urzędnicy przekazali w czasie rozprawy, że Debt BOX oszukało inwestorów na prawie 50 milionów USD. Nie zmieniają tej tezy. Problem tkwi w czym innym. SEC przyznała się, że jej radca prawny “nieświadomie” złożył przed sądem niedokładne oświadczenie. Miało to miejsce w czasie rozprawy, która odbyła się 28 lipca. Jego zeznania pomogły w zamrożeniu aktywów i wprowadzaniu innych ograniczeń wobec Debt BOX.

Teraz urzędnicy zbiorowo biją się w piersi.

[SEC] i jej prawnicy nie spełnili [oczekiwań] w tym zakresie… Prawnicy Komisji nie poprawili tego [błędnego] twierdzenia, gdy dowiedzieli się o nieścisłości

– czytamy w komunikacie SEC.

SEC stwierdziła, że „głęboko żałuje tych błędów” i obiecała zapobiegać podobnym błędom w przyszłości. Pytanie, ile takich uchybień popełniono wcześniej w podobnych sprawach.

Komisja poinformowała, że stara się wyciągnąć wniosku z błędu i przeprowadzi dodatkowe szkolenie dla swojego personelu z zakresu rzetelności.

Z kolei Gurbir S. Grewal, dyrektor wydziału egzekwowania prawa w SEC, przyznał się do błędu w odrębnym komunikacie. Napisał, że jego “wydział nie dopełnił pewnych standardów w tej sprawie i przeprasza za to niedociągnięcie”.

Oczywiście cała instytucja broni się tym, że jej pracownicy nie popełnili błędu w złej wierze.

Co dokładnie miało miejsce, a co zeznał prawnik SEC?

Zacznijmy od tego, że w swoich zeznaniach radca prawny SEC Michael Welsh przekazał sądowi, że 33 rachunki bankowe Debt BOX zostały zamknięte 48 godzin przed złożeniem przez niego zeznań. Miało być to spowodowane złą komunikacją między Welshem a inną członkinią SEC, Laurie Abbott.

Abbot twierdzi, że powiedziała Welshowi, że pracownicy SEC dowiedzieli się o kilku zamknięciach kont w ciągu 48 godzin. Nawet to jednak nie było precyzyjne. Co dokładnie bowiem się stało?

Dziś organ regulacyjny przyznaje, że zamknięto tylko 24 konta i że żadne nie zostało zamknięte w lipcu 2023 r., nie mówiąc już czasie ich zamykania: o 48 godzinach poprzedzających zeznania Welsha. W ciągu 48 godzin pracownicy komisji dowiedzieli się o spadkach sald na kontach, a nie ich zamykaniu.

SEC próbowała także uzasadnić pewne inne błędy dotyczące twierdzeń o rzekomych próbach przenoszenia aktywów przez Debt BOX, blokowaniu organom regulacyjnym dostępu do mediów społecznościowych, przenoszeniu operacji biznesowych za granicę i drenażu niektórych rachunków bankowych. Choć SEC podtrzymuje pewne fakty, przyznała, że wiele z tez z zeznań Welsha nie znajduje uzasadnienia w faktach.

Gary Gensler



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.