Satoshi Nakamoto działał jeszcze długo po swoim zniknięciu i korzystał z tej giełdy - wskazuje Conor Grogan | Wiadomości | CrypS.

Satoshi Nakamoto działał jeszcze długo po swoim zniknięciu i korzystał z tej giełdy – wskazuje Conor Grogan

Twórca bitcoina

Anonimowy twórca Bitcoina oficjalnie usunął się w cień w kwietniu 2011 roku, gdy po raz ostatni kontaktował się z którymś ze swoich współpracowników. Od tego czasu ślad po nim zaginął, a powiązane z nim portfele pozostały do dziś niewzruszone. Jedna z teorii głosi, że Satoshi Nakamoto nie żyje, jednakże najnowsze odkrycie pewnego badacza z Coinbase rzuca nowe światło na całą sprawę. 


  • Conor Grogan twierdzi, że odkrył aktywność on-chain z 2014 roku, za którą miałby stać Satoshi Nakamoto.
  • Badacz powołuje się na analizę słynnego wzoru „Patoshi”, dzięki któremu analitycy śledzą powiązane z nim adresy BTC.

Nowe fakty dot. Satoshiego Nakamoto?

Dyrektor handlowy największej amerykańskiej giełdy kryptowalut CoinbaseConor Grogan – poza godzinami pracy oddaje się swojej pasji badania różnych śladów on-chain na blockchainie Bitcoina.

Niedawno przekonywał, że Ross Ulbricht, twórca Silk Road, który został po 11 latach dożywotniej odsiadki ułaskawiony przez Donalda Trumpa, posiada wciąż miliony dolarów w największej z kryptowalut.

Wczoraj natomiast podzielił się swoim najnowszym odkryciem dotyczącym Satoshiego Nakamoto. Na jego podstawie Grogan stwierdził, że legendarny kryptograf był jeszcze aktywny w sieci po swoim oficjalnym zniknięciu w 2011 roku.

Jak wiadomo, ostatnia odnotowana aktywność Nakamoto pochodzi z dnia 26 kwietnia 2011 roku.

Wtedy to wysłał wiadomość mailową do jednego ze swoich współpracowników – Gavina Andresena – któremu przekazał kopię klucza kryptograficznego do systemu alertów bezpieczeństwa bitcoina i napisał kilka słów o swojej wizji dalszego rozwoju sieci.

Podsumował swoją wiadomość stwierdzeniem, że dłużej nie będzie się już skupiał na rozwoju Bitcoina, gdyż „zajął się innymi rzeczami”.

Dyrektor Coinbase przekazał natomiast, że odkrył aktywność Satoshiego pochodzącą z 2014 roku. Grogan wskazuje na adresy powiązane z „Patoshi Pattern”, na podstawie czego firma Arkham odkryła kolejne powiązane z nim adresy.

Jak napisał, udało mu się zidentyfikować 24 transfery wychodzące z adresów BTC kontrolowanych przez Nakamoto. Jedna z transakcji jest powiązana z adresem kanadyjskiej giełdy CaVirtEx.

Uważam, że jest to pierwszy udokumentowany on-chain między portfelem powiązanym z Satoshi a CEX-em

– stwierdził.

Wspomniana giełda została w 2016 roku przejęta przez Krakena, czyli drugiego największego CEX-a z USA.

Grogan brnął dalej w założenia swojej teorii i pokusił się nawet o stwierdzenie, że współzałożyciel tej giełdy Jesse Powell lub jego pracownicy mogą nieświadomie poznać prawdziwą tożsamość Nakamoto. Giełda szybko odniosła się do tej teorii.

Twórca bitcoina

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.