Samsung otwiera sklep w metaverse Decentraland | Wiadomości | CrypS.

Samsung otwiera sklep w metaverse Decentraland

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
samsung nft

Gigant elektroniki Samsung wkracza do metaverse, otwierając wirtualny sklep w Decentraland. Nazwany na cześć flagowego sklepu Samsunga 837 w Nowym Jorku. Wirtualny sklep Samsung 837X jest otwarty już od wczoraj i pozostanie tak przez ograniczony czas.

Użytkownicy Decentraland będą zaproszeni do odkrywania “doświadczalnego placu zabaw” i zdobywania NFT poprzez wykonywanie zadań.

Metaverse będzie składać się z trzech obszarów: Connectivity Theater (w którym prezentowane będą nowości ze sceny Samsunga na CES 2022), Sustainability Forest, który obejmuje “podróż przez miliony drzew”, aby zaznaczyć inicjatywy firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, oraz Customization Stage.

Ta ostatnia zaprezentuje imprezę taneczną na żywo w metaverse prowadzoną przez DJ Gamma Vibes z fizycznego sklepu 837, a posiadacze plakietek NFT wezmą udział w loterii, w której będą mogli wygrać markowe gadżety Samsunga dla swoich awatarów Decentraland. Michelle Crossan-Matos, starszy wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego i komunikacji w Samsung Electronics America powiedziała w oświadczeniu towarzyszącym premierze:

Metaverse pozwala nam przekraczać granice fizyczne i przestrzenne, aby tworzyć unikalne wirtualne doświadczenia, które nie mogłyby się wydarzyć w inny sposób.

Po premierze w Decentraland, firma planuje przenieść 837X do innych platform metaverse.

Samsung i kryptowaluty

Samsung dołączył do wielu marek, które rzuciły się w wir metaverse – wirtualnego świata, w którym użytkownicy wchodzą w interakcje jako awatary.

Korporacje takie jak Pepsi i Budweiser zaczęły wykupywać NFT, Nike złożyło wnioski o znak towarowy dla wirtualnych towarów, a Adidas ogłosił współpracę z platformą The Sandbox.

To korporacyjne zagarnięcie ziemi pod metaverse nastąpiło po tym, jak pod koniec 2021 roku Facebook zmienił nazwę na Meta, a dyrektor generalny Mark Zuckerberg ogłosił, że “w zasadzie przechodzimy od bycia pierwszym Facebookiem, do bycia pierwszym metaversum”.

Samsung ma jednak przewagę nad swoimi rywalami, jeśli chodzi o kryptowaluty i blockchain. Jego flagowe smartfony Galaxy już w 2019 roku wprowadziły wbudowany portfel i wsparcie dla sprzętowych portfeli. Z kolei w tym tygodniu południowokoreański gigant elektroniki ogłosił, że jego linia inteligentnych telewizorów z 2022 roku będzie wspierała platformę NFT.

samsung nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.