Sąd odrzucił wniosek Bitfinex'u ws. zaginionych 880 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Sąd odrzucił wniosek Bitfinex’u ws. zaginionych 880 mln USD

Michał Misiura
giełda kryptowalut bitfinex znosi opłaty za depozyty poniżej 1000 USD

Gruziński sąd odrzucił wniosek spółki-matki giełdy Bitfinex – iFinex Inc o powołanie banku SunTrust jako świadka ws. zaginięcia 880 mln USD.

Zdaniem prawników strony, SunTrust Bank może przechowywać środki należące do spółki Crypto Capital – byłego operatora płatności giełdy Bitfinex. W wyniku wspólnej akcji rządów Polski, Portugalii i Stanów Zjednoczonych zamrożono jej rachunki, łącząc je z południowoamerykańskimi kartelami narkotykowymi. Jedno z zablokowanych kont Crypto Capital było w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Znajdowało się na nim 370 mln USD.

Wniosek ws. SunTrust Banku

Gruziński sąd odrzucił wniosek prawników Bitfinexa, którzy chcieli, aby lokalny bank został świadkiem w sprawie straconych milionów. Powodem okazał się błąd przedstawicieli giełdy. Sąd wskazał, że po fuzji z Branch Banking and Trust Company z Północnej Karoliny, SunTrust nie podlega już dłużej gruzińskiej jurysdykcji.

Co więcej wskazano także na fakt, że nawet gdyby spółka nie przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, sąd nie mógłby poprzeć wniosku prawników. Popełnili oni bowiem błąd przy składaniu dokumentów. Wskazali w nich przez pomyłkę Citibank zamiast SunTrust Banku.

Nawet jeśli wnioskodawca wykazałby, że SunTrust Bank nadal istnieje i podlega naszej jurysdykcji, wniosek zostałby odrzucony w taki czy inny sposób, ponieważ wskazuje nie SunTrust Bank, ale Citibank – przedstawił sędzia cytowany przez Forklog.

Bitfinex i Tether

Po spektakularnej stracie, Bitfinex załatał dziurę w budżecie pożyczając środki od emitenta stablecoina Tether. Wtedy też wyszło na jaw, że obie spółki są ze sobą powiązane. Sprawa wzbudziła duże kontrowersje. Jednym z powodów jest fakt, że w skarbcu Tethera ma znajdować się ilość dolarów odpowiadająca tokenom znajdującym się w obiegu. Bitfinex mógł zaś prawdopodobnie naruszyć rezerwę. Pomimo, że giełda zaprzeczała na początku jakoby doszło do pożyczki, ogłosiła w marcu tego roku spłacenie pierwszej raty.

Crypto Capital

Bitfinex walczy o odzyskanie pieniędzy, które znajdowały się na rachunkach panamskiego Crypto Capital. Spółka ta świadczyła usługi bankowe wielu firmom z branży kryptowalut. Wśród nich m.in. upadłej giełdzie QuadrigaCX, która wg ostatnich doniesień, okazała się być piramidą finansową. Panamski bank cieni obsługiwał także renomowane giełdy, które miały w pewnej chwili problemy z dostępem do świata tradycyjnych finansów. Według władz USA, firma prała jednak przy okazji pieniądze karteli.

giełda kryptowalut bitfinex znosi opłaty za depozyty poniżej 1000 USD



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.