MicroStrategy już trzeci raz dokupuje Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy już trzeci raz dokupuje Bitcoina

Zerelik Maciej
microstrategy bitcoin

Po zakupie BTC o wartości ponad 425 milionów dolarów, firma MicroStrategy dokonała kolejnej inwestycji. Tym razem w ramach strategii alokacji kapitału, w Bitcoina zainwestowała 50 milionów dolarów.

Dyrektor generalny firmy Michael Saylor, poinformował o najnowszym zakupie na swoim Twitterze.

Spółka pierwszego zakupu 21 454 BTC dokonała w sierpniu. Za te monety zapłaciła około 250 mln dolarów. Inwestycja miała miejsce mniej więcej miesiąc po ogłoszeniu, że firma planuje zaadoptować Bitcoina jako aktywo rezerwowe.

We wrześniu MicroStrategy dokupiła kolejne kryptowaluty. Tym razem były to Bitcoiny warte 175 mln USD. W sumie cyfrowe waluty MicroStrategy są teraz warte 783 milionów dolarów.

Bitcoin jednym z najcenniejszych aktywów na świecie?

W październikowym wywiadzie dla tcnTV, Saylor, który osobiście zainwestował 175 milionów, powiedział, że obecne warunki makroekonomiczne zmieniają Bitcoin w jeden z najcenniejszych aktywów na świecie. Porównał on również Bitcoina do niektórych technologicznych gigantów na początku ich istnienia.

„Bitcoin jest zdematerializowaną siecią monetarną i wciąż jest na wczesnym etapie swojego cyklu życia… Najlepszy czas na inwestowanie w cokolwiek jest wtedy, kiedy coś jest wystarczająco duże, aby mieć pewność, że będzie działać, a to oznacza ponad 100 miliardów dolarów (kapitalizacji) i dominujący w swojej branży i kiedy jest wystarczająco mały, że wszyscy inni tego nie rozumieją i większość ludzi nie jest całkiem pewna, co to jest [Bitcoin]”.

Bitcoin aktualnie kosztuje ponad 19 tys dolarów i rozpoczęła się jego powszechna adopcja. Akcje Microstrategy od momentu pierwszej inwestycji wzrosły prawie dwukrotnie.

 

microstrategy bitcoin
reklama
reklama