MicroStrategy już trzeci raz dokupuje Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy już trzeci raz dokupuje Bitcoina

Redakcja
microstrategy bitcoin

Po zakupie BTC o wartości ponad 425 milionów dolarów, firma MicroStrategy dokonała kolejnej inwestycji. Tym razem w ramach strategii alokacji kapitału, w Bitcoina zainwestowała 50 milionów dolarów.

Dyrektor generalny firmy Michael Saylor, poinformował o najnowszym zakupie na swoim Twitterze.

Spółka pierwszego zakupu 21 454 BTC dokonała w sierpniu. Za te monety zapłaciła około 250 mln dolarów. Inwestycja miała miejsce mniej więcej miesiąc po ogłoszeniu, że firma planuje zaadoptować Bitcoina jako aktywo rezerwowe.

We wrześniu MicroStrategy dokupiła kolejne kryptowaluty. Tym razem były to Bitcoiny warte 175 mln USD. W sumie cyfrowe waluty MicroStrategy są teraz warte 783 milionów dolarów.

Bitcoin jednym z najcenniejszych aktywów na świecie?

W październikowym wywiadzie dla tcnTV, Saylor, który osobiście zainwestował 175 milionów, powiedział, że obecne warunki makroekonomiczne zmieniają Bitcoin w jeden z najcenniejszych aktywów na świecie. Porównał on również Bitcoina do niektórych technologicznych gigantów na początku ich istnienia.

“Bitcoin jest zdematerializowaną siecią monetarną i wciąż jest na wczesnym etapie swojego cyklu życia… Najlepszy czas na inwestowanie w cokolwiek jest wtedy, kiedy coś jest wystarczająco duże, aby mieć pewność, że będzie działać, a to oznacza ponad 100 miliardów dolarów (kapitalizacji) i dominujący w swojej branży i kiedy jest wystarczająco mały, że wszyscy inni tego nie rozumieją i większość ludzi nie jest całkiem pewna, co to jest [Bitcoin]”.

Bitcoin aktualnie kosztuje ponad 19 tys dolarów i rozpoczęła się jego powszechna adopcja. Akcje Microstrategy od momentu pierwszej inwestycji wzrosły prawie dwukrotnie.

 

microstrategy bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.