Grayscale zarządza już aktywami o wartości 10 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

Grayscale zarządza już aktywami o wartości 10 mld dolarów

Redakcja
grayscale

Grayscale, nowojorska firma inwestycyjna, zarządza już aktywami (AUM) o wartości prawie 10 mln dolarów.

Grayscale oferuje akredytowanym inwestorom możliwość inwestowania w indeksy akcji, które są zabezpieczone cyfrowymi aktywami. Ich najbardziej popularnym produktem jest Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), stanowiący ponad 80% AUM.

Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający firmy ogłosił, że tylko 12 listopada fundusz GBTC zyskał 115 milionów dolarów. Ten kamień milowy świadczy o rosnącym zaufaniu inwestorów instytucjonalnych do Bitcoina.

Sonnenshein ujawnił również, że fundusze firmy zyskały 262 mln dolarów wartości w ciągu jednego tygodnia. Jest to największy napływ inwestorów w historii firmy oraz wynik o 47 milionów dolarów wyższy niż poprzedni rekord.

Obecnie Grayscale oferuje instytucjonalne produkty w postaci funduszy Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum Classic, Zcash, XRP, Stellar Lumens i Horizen. Oprócz tych wszystkich indywidualnych produktów, firma oferuje również fundusz o nazwie Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC), w którego skład wchodzą obecnie Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash i Litecoin.

Sam fundusz GBTC stanowi aż 8,23 mld dolarów z całego AUM, tak więc bez wątpienia jest to najpopularniejszy prosdukt firmy. Grayscale Ethereum Trust (ETHE) zajmuje drugie miejsce, z łączną kwotą 1,2 miliarda dolarów. GDLC jest trzecim najbardziej popularnym produktem Grayscale, w którym ulokowane jest 138 mln dolarów.

grayscalereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.