Firma z aktywami o wartości 27 mld USD zainwestowała w BTC | Wiadomości | CrypS.

Firma z aktywami o wartości 27 mld USD zainwestowała w BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
Ruffer Investment Company przeznacza 15 milionów na inwestycję w bitcoiny (BTC)

Firma inwestycyjna Ruffer Investment Company przeznaczyła 2,5% swojego portfela w bitcoiny (BTC) na ubezpieczenie „przed dewaluacją światowych walut”.

Kolejny duży gracz na pokładzie zwanym BTC

Brytyjska firma Ruffer Investment Company z aktywami o wartości ponad 27 miliardów dolarów stwierdziła, że bitcoin to idealna inwestycja przed inflacją, na którą wiele gigantów finansowych się przygotowuje. Według Ruffera BTC będzie ratunkiem, gdy główne waluty świata będą walczyć o przetrwanie.

ruffer investment company

Decydując się na zakup kryptowaluty, firma kierowała się dwoma wymogami: nie tracić środków w ciągu najbliższego roku i długoterminowo zwiększać wartość aktywów klientów. W komunikacie Ruffer stwierdził, że jest to przede wszystkim posunięcie obronne, wykonane po zmniejszeniu ekspozycji firmy na złoto.

Przede wszystkim jest to środek ochronny. Udział bitcoina w portfelu firmy wynosi obecnie około 2,5%.

W momencie pisania artykułu firma zarządza aktywami o wartości 27,3 miliarda dolarów i ma kapitalizację rynkową na poziomie około 600 mln USD.  Ruffer Investment Company przeznaczyła na BTC około 2,5% swojego funduszu multi-strategicznego zarządzającego 620 milionami dolarów, czyli inwestycja wyniosła około 15,5 milionów dolarów.

Wielki potencjał Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją

Jest prawdopodobne, że Ruffer Investment Co. dokonał tej alokacji, ponieważ pozycja w bitcoinie może służyć jako silna polisa ubezpieczeniowa przed ciągłą dewaluacją głównych walut świata. Bitcoin dywersyfikuje (znacznie większe) inwestycje firmy i działa jako zabezpieczenie przed niektórymi ryzykami rynkowymi.

Bitcoin bezpieczną przystanią i dobrym zabezpieczeniem przed dewaluacją fiat

Analitycy i inwestorzy kryptowalutowi od dawna spekulują, że bitcoin zacznie być rozpoznawany jako dobra alokacja tuż obok złota, a tradycyjne aktywa zaczną odchodzić w niepamięć. Jeden z najpopularniejszych analityków BTC, PlanB w swoim słynnym modelu Stock-to-Flow wziął pod uwagę napływ inwestorów instytucjonalnych i innych dużych graczy, aby kryptowaluta weszła na nowe szczyty.

Wcześniej firma ubezpieczeniowa MassMutual ze Stanów Zjednoczonych, zarządzająca aktywami 235 miliardów dolarów i obsługująca 5 milionów klientów, zainwestowała 100 milionów dolarów w bitcoiny dywersyfikując swoje portfolio. Podobnie zrobił Square, MicroStrategy i teraz Ruffer Investment. Te wydarzenia ilustrują postęp bitcoina jako aktywa skarbowego i wiarygodnie neutralnego magazynu wartości.

Ruffer Investment Company przeznacza 15 milionów na inwestycję w bitcoiny (BTC)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.