Robert F. Kennedy Jr. składa probitcoinowe deklaracje w ramach kampanii wyborczej na prezydenta USA | Wiadomości | CrypS.

Robert F. Kennedy Jr. składa probitcoinowe deklaracje w ramach kampanii wyborczej na prezydenta USA

W przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory na nowego prezydenta kraju. Do rywalizacji o fotel głowy państwa jakiś czas temu dołączył reprezentant Demokratów, Robert F. Kennedy Jr.. Ten probitcoinowy polityk złożył szereg deklaracji w związku z adopcją pierwszej kryptowaluty, jeśli zostanie wybrany następcą Joe Bidena. 


O Robercie F. Kennedy’m Jr. w ostatnich miesiącach robi się coraz głośniej w społeczności kryptowalut. Polityk z obozu Demokratów głośno sprzeciwia się wprowadzeniu CBDC do detalicznego obrotu w USA oraz opowiada się za adopcją bitcoina. Niedawno ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Siostrzeniec byłego prezydenta USA – Johna F. Kennedy’ego – rzucił wyzwanie Donaldowi Trumpowi oraz Joe Bidenowi. Teraz kandydat na głowę państwa przedstawił szereg obietnic, które dotyczą wsparcia branży kryptowalut.

Kennedy Jr. był jednym z prelegentów tegorocznej konferencji Bitcoin 2023, na której podzielił się swoimi spostrzeżeniami dot. bitcoina. Demokrata określił pierwszą kryptowalutę mianem ”ćwiczenia demokracji” i przypisywał jej cechy dot. ludzkiej wolności. Dodał także, że jeśli uda mu się wygrać wybory, to dołoży wszelkich starań, by ”zapewnić, że Stany Zjednoczone pozostaną globalnym centrum bitcoina”. Warto wspomnieć także, że kandydat na prezydenta USA akceptuje darowizny na swoją kampanię w formie pierwszej kryptowaluty.

Co obiecał Kennedy Jr. w związku z BTC?

Siostrzeniec byłego prezydenta stoi stanowczo w opozycji do działań amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec sektora cyfrowych aktywów. Regulator bowiem traktuje wszystkie kryptowaluty poza bitcoinem jako papiery wartościowe i rości sobie prawa do nadzorowania tego rynku.

Kennedy Jr. jest świadomy, że podejście tego organu nadzorczego czyni więcej szkód i pożytku, a w wyniku ich polityki może dojść do exodusu firm z sektora kryptowalut poza Stany Zjednoczone. Polityk w związku z tym zadeklarował, że stworzy specjalny parasol ochronny dla podmiotów z tego rynku i nie dopuści do tego, regulacje stłumiły rozkwit innowacyjny w USA.

Jako prezydent upewnię się, że twoje prawo do posiadania i używania bitcoinów jest nienaruszalne. Odwrócę rosnącą wrogość rządu wobec tej branży i zatrzymam innowacje w domu – obiecał Kennedy w trakcie konferencji Bitcoin 2023 w Miami.

Co więcej, obiecał przyjrzeć się kwestii tego, czy powinno się ścigać takie osoby, jak Ross Ulbricht (twórca platformy Silk Road, która stanowiła rodzaj internetowego czarnego rynku, na którym można było płacić w BTC. Został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności). Jego zdaniem należy zweryfikować, czy aby na pewno należy ścigać określone podmioty za stawiane im zarzuty, bowiem może to być jedynie środek mający na celu rozprawienie się z branżą kryptowalut.

Jeśli zostali osądzeni niesprawiedliwie i postawieni za przykład, rozważę ich ułaskawienie – powiedział Kennedy
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.