Ripple vs. SEC: sąd dopuszcza do sprawy społeczność XRP | Wiadomości | CrypS.

Ripple vs. SEC: sąd dopuszcza do sprawy społeczność XRP

Michał Misiura
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Decyzja sądu to cios dla amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych oraz bardzo dobra informacja dla Ripple. Posiadacze XRP będą mogli ubiegać się o interwencję ws. niejasności towarzyszących skardze SEC.

Adwokat John Deaton, reprezentujący posiadaczy XRP, może złożyć wniosek o interwencję w sprawie toczącej się pomiędzy Ripple Labs i SEC. Sędzia Analisa Torres przychyliła się do jego petycji z 19 marca. Tym samym do sprawy może dołączyć 3 strona, która będzie wywierała presję na władze. Społeczność posiadaczy XRP może podważać działania SEC, a zwłaszcza nieprecyzyjność skargi przeciwko Ripple.

W swoim wniosku do sądu, Deaton zwracał uwagę, że interesy posiadaczy XRP „nie są odpowiednio reprezentowane”, ponieważ nie muszą być takie same jak dla przedstawicieli Ripple. SEC wnioskowała o odrzucenie petycji, argumentując że jej dopuszczenie otworzyłoby precedens, pozwalający wszystkim interesantom na zasypywanie jej szeregiem skarg, dotyczących jej podstawowych działań.

“Stworzyłoby to lawinę roszczeń i prawie na pewno doprowadziło do nieuzasadnionego opóźnienia, komplikacji i zamieszania” – stwierdziła Komisja, której zdaniem obywatele nie powinni kwestionować tego, że działa w ich najlepszym interesie. Mimo to sąd przychylił się do wniosku Deatona, dając mu czas na złożenie skargi do 19 kwietnia.

Dobre informacje dla Ripple

Niejasności związane z postępowaniem Komisji, doprowadziły do delistingu XRP z szeregu giełd kryptowalut i do tymczasowego spadku wartości tokenów. Platformy obawiały się, że kłopoty prawne Ripple mogą przenieść się także na nie. Spekulowano, że jeżeli XRP zostanie uznane za papier wartościowy, konsekwencje spotkają wszystkich zaangażowanych w jego sprzedaż.

Jak wynika zaś z ostatnich informacji, przekazanych przez samego prawnika SEC, sprawa dotyczy jedynie spółki oraz osób z kierownictwa Ripple. Obserwatorzy spotkania, na którym ujawniono ten fakt, zwrócili także uwagę na to, że sąd wydaje się być bliżej stanowiska prezentowanego przez twórców XRP. Kolejną wideokonferencję w sprawie zaplanowano na 6 kwietnia.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.