SEC vs Ripple: Kolejna spora wygrana dla Ripple | Wiadomości | CrypS.

SEC vs Ripple: Kolejna spora wygrana dla Ripple

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sprawa Ripple vs SEC

Sędzia Analisa Torres nakazała amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawnienie wewnętrznych dokumentów w sprawie przeciwko Ripple. Taką informację podał prawnik James Phelan. Oznacza to kolejne spore zwycięstwo dla firmy blockchain.


Chodzi o tekst wystąpienia z 2018 roku byłego dyrektora ds. finansów korporacyjnych regulatora, Williama Hinmana. Wówczas twierdził on, że z różnych powodów Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi.

SEC argumentowała, że wypowiedź byłego urzędnika odzwierciedlała jego osobiste poglądy. W lutym Komisja skierowała do sądu wniosek, zgodnie z którym Hinman wyraził stanowisko działu finansów korporacji. W ten sposób agencja miała nadzieję na rozszerzenie DPP na szkice wypowiedzi.

Hipokryzja?

12 lipca 2022 r. sędzia Sarah Netburn nazwała stanowisko regulatora hipokryzją i oddaliła wniosek o wstrzymanie ujawnienia dokumentów wewnętrznych.

16 sierpnia Komisja oskarżyła prawników Ripple o użycie “fundamentalnie niespójnego argumentu”. W sprzeciwie od decyzji sądu SEC wskazała, że wystąpienie Hinmana było nieistotne i powołała się na przywilej tajemnicy adwokackiej.

Według Filana, regulator ma jeszcze opcje opóźnienia realizacji nakazu. Może to zrobić poprzez wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji, ponowne rozpatrzenie sprawy lub odwołanie.

Prawnik zauważył, że te “manewry” mają małe szanse powodzenia. Jednak z ich pomocą SEC mogłaby opóźnić przekazanie wewnętrznych dokumentów “o kolejne dwa lub trzy miesiące”.

Powiązania urzędników z Ethereum?

Fox Business wcześniej opublikował obszerne śledztwo dotyczące sprawy SEC vs Ripple. Dziennikarze doszli do wniosku, że urzędnicy agencji stojący za złożeniem wniosku mogli być powiązani z Ethereum. Na możliwy konflikt interesów w działaniach byłych wysokich rangą urzędników Komisji zwróciła również uwagę organizacja nonprofit Empower Oversight.

W maju urzędnicy SEC nie byli w stanie “potwierdzić ani zaprzeczyć” autentyczności nagrania wideo, na którym Hinman przemawiał na konferencji 2018 Fintech Week.

Przypomnijmy, że we wrześniu strony złożyły wnioski o wydanie szybkiego wyroku w sprawie. Powód i pozwany wyjaśnili, że sędzia miał wystarczające informacje, aby to zrobić.

sprawa Ripple vs SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.