Coinbase pomaga Facebookowi testować portfel Novi | Wiadomości | CrypS.

Coinbase pomaga Facebookowi testować portfel Novi

Konrad Juszczyk
Coinbase pomaga Facebookowi testować portfel Novi

Facebook wybrał Coinbase jako partnera powierniczego do pilotażu swojego cyfrowego portfela Novi. Akcje giełdy wzrosły dziś rano o 2% po tych informacjach.

Współpraca Facebooka z Novi

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła na swoim blogu, że w ramach programu pilotażowego,firma będzie chronić fundusze użytkowników Novi dzięki własnej usłudze zarządzania kluczami prywatnymi, obejmując środki ubezpieczeniem na łączną kwotę 320 milionów dolarów. Szef działu płatności Facebooka, David Marcus, powiedział, że „mały pilot” odbędzie się w dwóch krajach – Stanach Zjednoczonych i Gwatemali. Podczas projektu użytkownicy będą mogli „wysyłać i odbierać pieniądze natychmiast, bezpiecznie i bez prowizji”.

Partnerstwo to wygrana dla największej giełdy kryptowalut w Stanach, ale nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę, że obecnie nie ma wielu opcji przechowywania kryptowalut. Facebook twierdzi, że chce przetestować swoje systemy za pomocą stablecoina, który działa z powodzeniem od ponad trzech lat i posiada „ważne atrybuty regulacyjne i ochrony konsumentów”, a jej „rezerwy są w pełni zabezpieczone dolarem amerykańskim i utrzymywane w 100% w gotówce i ekwiwalentach gotówki”.

Coinbase pomaga Facebookowi testować portfel Novi
reklama
reklama