PayPal otworzy dostęp do kryptowalut dla Wielkiej Brytanii | Wiadomości | CrypS.

PayPal otworzy dostęp do kryptowalut dla Wielkiej Brytanii

Konrad Juszczyk
PayPal otworzy dostęp do kryptowalut dla Wielkiej Brytanii

Globalna platforma finansowa PayPal patrzy na Wielką Brytanię jako kolejny rynek, na którym rozszerzy swoje usługi handlu kryptowalutami. CEO firmy, Dan Shulman mówił o tym podczas telekonferencji po ogłoszeniu wyników z drugiego kwartału 2021 roku.

PayPal otwiera się na Europę

Prezes i dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, opublikował nowe szczegóły dotyczące ekspansji usług kryptowalutowych. Schulman zasugerował możliwość udostępnienia funkcji kupna i sprzedaży w Wielkiej Brytanii już w przyszłym miesiącu. Tak eksplozywne ruchy giganta płatniczego w Europie mogą sprawić, że jeszcze w tym roku polscy obywatele będą mogli korzystać z usług kryptograficznych od PayPal.

[…] Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozmachu, jaki obserwujemy na kryptowalutach. […] Mamy zamiar uruchomić, miejmy nadzieję, nawet w przyszłym miesiącu handel [kryptowalutami] w Wielkiej Brytanii. — powiedział Schulman

Dodatkowo PayPal w najbliższych miesiącach uruchomi portfel kryptowalutowy w USA, który zostanie zintegrowany z nową superaplikacją finansową firmy. Ta zaś stanie się odpowiednikiem Alipay i WeChat — obejmując usługi inwestycyjne, usługi wysokodochodowych kont oszczędnościowych i realizacją czeków, a także inne narzędzia. Shulman podkreślił, że głównym zadaniem działu blockchain PayPal jest pomoc w kształtowaniu nowej generacji systemów finansowych. W tym celu gigant płatniczy bada również strefę DeFi, a konkretnie inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje.

Jak możemy efektywnie korzystać z inteligentnych kontraktów? Jak możemy zdigitalizować aktywa i zapewnić dostęp do nich konsumentom, którzy być może wcześniej się nimi nie zajmowali? W sektorze DeFi jest kilka ciekawych zastosowań, dlatego bardzo ciężko pracujemy. — powiedział dyrektor firmy podczas konferencji

Wcześniej do sieci wyciekł film z konferencji EthCC, która odbyła się w Paryżu w zeszłym tygodniu. Podczas wydarzenia, szef wzrostu w Uniswap, Ashleigh Schap, powiedziała, że zdecentralizowana giełda prowadzi rozmowy na temat integracji DeFi z różnymi firmami fintech, w tym z PayPal’em.

Próbujemy zintegrować Uniswap i resztę DeFi bezpośrednio z różnymi platformami, aby nasze marzenie o 100% dostępności na całym świecie stało się rzeczywistością. PayPal chce z nami rozmawiać, E*Trade chce z nami rozmawiać, Stripe chce z nami rozmawiać. — powiedziała Schap

PayPal otworzy dostęp do kryptowalut dla Wielkiej Brytaniireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.