Regulator Nowego Jorku stworzył "zieloną listę" wstępnie zatwierdzonych kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Regulator Nowego Jorku stworzył “zieloną listę” wstępnie zatwierdzonych kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
nowy jork regulacje

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork stworzył zieloną listę wstępnie zatwierdzonych kryptowalut, które można będzie używać do usług powiernictwa i notowań na giełdach. W międzyczasie komisarz SEC Hester Peirce, znana również jako “Crypto Mama”, została wybrana do piastowania kolejnej kadencji.

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (DFS) stworzył “zieloną listę”, która zawiera 10 kryptowalut mogących być przedmiotem usług powierniczych oraz 8 monet, które mogą być notowane na giełdach.

“Każdy licencjonowany podmiot może wykorzystywać monety z zielonej listy do swoich zatwierdzonych celów”

– wyjaśnił organ regulacyjny.

Wśród kryptowalut które mogą zostać przemiotem usługi powierniczej znajdują się: Binance USD (BUSD), Bitcoin (BTC), Bitcoin cash (BCH), Ethereum classic (ETC), Ethereum (ETH), Gemini dollar (GUSD), Litecoin (LTC), PAX gold (PAXG), Paxos standard (PAX) i Ripple (XRP). Te same kryptowaluty, dostały zielone światło aby być notowane na giełdach, z wyjątkiem ETC i XRP.

“Jeżeli podmiot posiadający zezwolenie zdecyduje się na użycie monety z zielonej listy, musi poinformować o tym DFS przed rozpoczęciem jej użycia,”

– zauważa regulator.

Kryptowaluty znajdujące się na zielonej liście
Kryptowaluty znajdujące się na zielonej liście

Zielona lista kryptowalut

Zielona lista jest zgodna z wytycznymi zaproponowanymi przez DFS w grudniu ubiegłego roku. Wytyczne te obejmują propozycje wspierania monet lub wprowadzenia ich do obrotu, które organ regulacyjny chciał udostępnić podmiotom prowadzącym działalność kryptowalutową.

DFS będzie prowadzić zaktualizowany wykaz wszystkich kryptowalut, dozwolonych do wykorzystania przez kryptowalutowe spółki bez uprzedniej zgody organu regulacyjnego, “o ile monety wymienione na liście nie podlegały żadnym istotnym zmianom, podziałom lub zmianom po ich wprowadzeniu do obrotu na stronie internetowej DFS (“zielona lista”)”.

Firmy kryptowalutowe mogą stworzyć “politykę wprowadzania do obrotu lub adopcji monet” dostosowaną do ich konkretnego modelu biznesowego i profilu ryzyka. W przypadku zatwierdzenia przez DFS, przedsiębiorstwo będzie mogło “samodzielnie potwierdzić wprowadzenie do obrotu lub adopcje nowych monet znajdujących się na “zielonej liście”, bez konieczności uzyskania dalszej zgody DFS”.

W międzyczasie, Senat USA potwierdził, że Hester Peirce, komisarz SECu znana jako “Crypto Mom”, będzie piastować kolejną kadencję w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Peirce naciskała na zatwierdzenie Bitcoinowych ETFów. W lutym ogłosiła także swoją “propozycję Token Safe Harbor”, którą opisała jako “propozycję wypełnienia luki pomiędzy regulacją a decentralizacją”.

nowy jork regulacje

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.