Ray Dalio: Delegalizacja Bitcoina jest wysoce prawdopodobna | Wiadomości | CrypS.

Ray Dalio: Delegalizacja Bitcoina jest wysoce prawdopodobna

Zerelik Maciej
ray dalio

Podczas wywiadu z Yahoo! Finance, założyciel Bridgewater Associates – Ray Dalio powtórzył swoje wcześniejsze przewidywania. Dalio Już wcześniej  twierdził, że rządy mogą zakazać Bitcoina. Teraz jednak taki scenariusz staje się bardziej prawdopodobny.

Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnych okolicznościach Bitcoin zostanie, zdelegalizowany tak, jak zdelegalizowane zostało złoto.

Miliarder tłumaczy, że rządy zazwyczaj cenią sobie swój monopol na pieniądze i nie chcą, aby inne waluty, takie jak Bitcoin, stanęły im na drodze. Wszystko dlatego, że „sprawy mogłyby wymknąć się spod kontroli”.

Dalio jako przykład kraju, który planuje zakazać Bitcoina wskazał na Indie. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, jeśli nowa drakońska ustawa dostanie zielone światło nielegalne stanie się nawet posiadanie kryptowalut.

Legenda funduszy hedgingowych wspomniała również, że obecnie postrzega Bitcoina jako „alternatywę”. Według niego nie istnieją żadne inne podobne aktywa, a sam BTC  „sprawdził się” w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Bitcoin sprawdził się w ciągu ostatnich 10 lat. Nie został zhakowany. W związku z tym, w dużej mierze, działa na zasadzie operacyjnej. Zbudował znaczącą liczbę zwolenników. Jest alternatywnym, w pewnym sensie, magazynem bogactwa – jest jak cyfrowa gotówka. I to są plusy.

W międzyczasie Dalio stwierdził, że posiadanie gotówki i obligacji jest „dość szalonym pomysłem” ze względu na ich deprecjację. Uważa on również, że bańka giełdowa jest już w połowie drogi do osiągnięcia szczytowych poziomów z epoki dot-com z 1999 roku.

ray dalio
reklama
reklama