Ray Dalio: Delegalizacja Bitcoina jest wysoce prawdopodobna | Wiadomości | CrypS.

Ray Dalio: Delegalizacja Bitcoina jest wysoce prawdopodobna

Redakcja
ray dalio

Podczas wywiadu z Yahoo! Finance, założyciel Bridgewater Associates – Ray Dalio powtórzył swoje wcześniejsze przewidywania. Dalio Już wcześniej  twierdził, że rządy mogą zakazać Bitcoina. Teraz jednak taki scenariusz staje się bardziej prawdopodobny.

Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnych okolicznościach Bitcoin zostanie, zdelegalizowany tak, jak zdelegalizowane zostało złoto.

Miliarder tłumaczy, że rządy zazwyczaj cenią sobie swój monopol na pieniądze i nie chcą, aby inne waluty, takie jak Bitcoin, stanęły im na drodze. Wszystko dlatego, że “sprawy mogłyby wymknąć się spod kontroli”.

Dalio jako przykład kraju, który planuje zakazać Bitcoina wskazał na Indie. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, jeśli nowa drakońska ustawa dostanie zielone światło nielegalne stanie się nawet posiadanie kryptowalut.

Legenda funduszy hedgingowych wspomniała również, że obecnie postrzega Bitcoina jako “alternatywę”. Według niego nie istnieją żadne inne podobne aktywa, a sam BTC  “sprawdził się” w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Bitcoin sprawdził się w ciągu ostatnich 10 lat. Nie został zhakowany. W związku z tym, w dużej mierze, działa na zasadzie operacyjnej. Zbudował znaczącą liczbę zwolenników. Jest alternatywnym, w pewnym sensie, magazynem bogactwa – jest jak cyfrowa gotówka. I to są plusy.

W międzyczasie Dalio stwierdził, że posiadanie gotówki i obligacji jest “dość szalonym pomysłem” ze względu na ich deprecjację. Uważa on również, że bańka giełdowa jest już w połowie drogi do osiągnięcia szczytowych poziomów z epoki dot-com z 1999 roku.

ray dalioreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.