Przejście Ethereum na PoS znowu opóźnione | Wiadomości | CrypS.

Przejście Ethereum na PoS znowu opóźnione

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum 2.0

Po kilku tygodniach spekulacji Tim Beiko, główny deweloper Ethereum, potwierdził, że długo oczekiwane “The Merge” Ethereum nastąpi później niż się spodziewano. Według programisty, przejście sieci na proof-of-stake nie odbędzie się w czerwcu, lecz “kilka miesięcy później”.


Merge oznacza przejście Ethereum na mechanizm proof-of-stake (PoS). Obecnie sieć opiera się na systemie proof-of-work (PoW), w którym zdecentralizowana sieć komputerów rywalizuje o zatwierdzanie transakcji. W PoS użytkownicy rezerwują sobie możliwość zabezpieczania sieci poprzez tzw. “staking” etheru. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie zużycia energii aż o 99% i zwiększenie skalowalności.

Od tej aktualizacji zależy jednak o wiele więcej. ETH to bowiem druga co do wielkości kryptowaluta, której kapitalizacja rynkowa to 364 miliardy dolarów. Blockchain ten jest także fundamentem dla wielu innych podsektorów świata krypto: zdecentralizowanych finansów (DeFi), metaverse, 500 000 tokenów ERC-20, większości NFT i gier typu play-to-earn (GameFi).

Informacja od Beiko pojawia się po tym, jak w poniedziałek Ethereum osiągnęło spory kamień milowy. Sieć przeprowadziła bowiem udany shadow fork mainnetu. Była to pierwsza próba generalna nadchodzącej zmiany mechanizmów konsensusu w sieci.

ethereum 2.0reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.