Przejście Ethereum na PoS znowu opóźnione | Wiadomości | CrypS.

Przejście Ethereum na PoS znowu opóźnione

Zerelik Maciej
ethereum 2.0

Po kilku tygodniach spekulacji Tim Beiko, główny deweloper Ethereum, potwierdził, że długo oczekiwane „The Merge” Ethereum nastąpi później niż się spodziewano. Według programisty, przejście sieci na proof-of-stake nie odbędzie się w czerwcu, lecz „kilka miesięcy później”.


Merge oznacza przejście Ethereum na mechanizm proof-of-stake (PoS). Obecnie sieć opiera się na systemie proof-of-work (PoW), w którym zdecentralizowana sieć komputerów rywalizuje o zatwierdzanie transakcji. W PoS użytkownicy rezerwują sobie możliwość zabezpieczania sieci poprzez tzw. „staking” etheru. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie zużycia energii aż o 99% i zwiększenie skalowalności.

Od tej aktualizacji zależy jednak o wiele więcej. ETH to bowiem druga co do wielkości kryptowaluta, której kapitalizacja rynkowa to 364 miliardy dolarów. Blockchain ten jest także fundamentem dla wielu innych podsektorów świata krypto: zdecentralizowanych finansów (DeFi), metaverse, 500 000 tokenów ERC-20, większości NFT i gier typu play-to-earn (GameFi).

Informacja od Beiko pojawia się po tym, jak w poniedziałek Ethereum osiągnęło spory kamień milowy. Sieć przeprowadziła bowiem udany shadow fork mainnetu. Była to pierwsza próba generalna nadchodzącej zmiany mechanizmów konsensusu w sieci.

ethereum 2.0
reklama
reklama