Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 30.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 30 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


ETF-y w Hongkongu rozczarowały w pierwszym dniu handlu

Dziś jest kolejny ważny dzień w historii bitcoina, jak i również etheru. W Hongkongu rozpoczął się handel tymi dwoma kryptowalutami za pośrednictwem funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku spot. Czy możemy liczyć na powtórkę sukcesu, jaki miał miejsce w USA w przypadku BTC? Rynek azjatycki to przecież potęga, jednakże jak na razie nie możemy mówić o spektakularnym debiucie.

Czytaj więcej: ETF-y na BTC i ETH w Hongkongu wystartowały! Czym się różnią od tych z USA i ile już środków wpłynęło?

Andrew Tate opowiada o swojej strategii inwestycyjnej. Niby spoko że promuje BTC, ale…

Różnych mamy tych promotorów bitcoina. Jeden jest znany ze stworzenia Twittera, drugi od dekad stoi na czele wielkiej korporacji, ktoś jest cenionym autorem książek o finansach, a jeszcze inni mają trochę ciemnych plam w swoim życiorysie i w dość specyficzny sposób wyjaśniają, dlaczego warto postawić na bitcoina.

Czytaj więcej: Od 6 lat kupuje co tydzień bitcoina. Znany kickboxer przedstawia swoją strategię

Poziom hacków w branży krypto nieco spadł, ale w dalszym ciągu jest czym się martwić

“Nie spać, śledzić, atakować” – to mogłoby być hasło przewodnie cyberprzestępców, bowiem ci w dalszym ciągu nie odpuszczają podmiotom z branży kryptowalut. Chociaż dobiegający końca miesiąc okazał się dość łagodniejszy pod względem poniesionych strat, to w dalszym ciągu hackerzy tylko czekają na swój moment, by wykraść kolejne środki z różnych platform oraz naszych portfeli.

Czytaj więcej: Cisza przed burzą ze strony hackerów? CertiK publikuje raport dot. bezpieczeństwa

Crypto.com listuje token, który następnie wystrzelił o 900%

Nikt nie powiedział, że memecoiny muszą nawiązywać do uroczych zwierzaków czy też sympatycznie wyglądający postaci. W tym przypadku mamy do czynienia z tokenem o bandyckim wizerunku, a co więcej, nie wywodzi się oni ani z sieci Solany ani Ethereum, jak to zwykle bywa.

Czytaj więcej: Ten token skoczył w tydzień o 900% i właśnie wylądował na topowej giełdzie

Bitcoin kończy miesiąc ze stratą pierwszy raz od ponad pół roku

Największa z kryptowalut zamyka ten miesiąc na 12% niższym poziomie cenowym niż go rozpoczęła. No cóż, i tak nieźle bitcoin sobie radził przebijając rekord z 2012 roku pod kątem długości wzrostów o jeden miesiąc. Nie ma co narzekać i się zbytnio zamartwiać, lepiej przyjrzyjmy się potencjalnym przyczynom tego stanu rzeczy.

Czytaj więcej: Bitcoin kończy dobrą passę i notuje pierwszy od dawna miesiąc ze stratą

Kursy kryptowalut 30.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.