Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.05.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 29.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 maja 2023 roku


Spis treści:


Kryptowalutowe płatności zakazane na Bali

Bardzo popularny punkt na mapie turystycznej, indonezyjska wyspa Bali, oficjalnie nie akceptuje dokonywania w tym miejscu płatności w kryptowalutach. Posiadanie cyfrowych aktywów przez lokalsów jest dozwolone, ale przyjmowanie zapłaty za dane usługi bądź dobra w tej formie już nie. Grozi za to kara do kilkunastu tysięcy dolarów grzywny, a nawet i deportacja z kraju, jeśli jesteśmy przyjezdni. Czy to jeszcze tylko twarde przepisy mające na celu promocje tamtejszej waluty fiducjarnej, czy może już ograniczanie wolności wyboru?

Czytaj więcej: Płatności w kryptowalutach oficjalnie zakazane na Bali. Czy odbije się to na turystyce wyspy?

Dzięki AI będziemy mogli rozmawiać z postaciami w grach komputerowych

Nvidia, czyli największy na świecie producent chipów zasilających sztuczną inteligencję, wprowadzi na rynek rozwiązanie, dzięki któremu postacie w grach będą w stanie nawiązywać z nami dialog. Dany bohater będzie obsługiwany dzięki chatbotowi AI w czasie rzeczywistym, przez co będzie mógł prowadzić z nami konwersację niezależnie od tego, jak została napisana wcześniej jego postać przez twórców gry.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja (AI) w grach pozwoli postaciom mówić „swoimi” słowami

ChatGPT i proces sądowy? To nie mogło się dobrze skończyć

Pewien prawnik w Stanach Zjednoczonych postanowił nieco ”pójść na łatwiznę” i próbował wywalczyć dla swojego klienta odszkodowanie przy pomocy słynnego chatbota. Jednakże boleśnie przekonał się, że ślepe poleganie na AI nie zawsze prowadzi do oczekiwanych rezultatów.

Czytaj więcej: ChatGPT został wykorzystany w procesie sądowym z… zaskakującym skutkiem

Kursy kryptowalut zaświeciły dziś na zielono. Przyczyn jest kilka

Bitcoin ponownie przebił poziom cenowy 28 tys. dolarów ciągnąć ze sobą do góry większość topowych cyfrowych aktywów. Na odbicie cenowe złożyło się kilka czynników, między innymi przekazane informacje od administracji Joe Bidena w sprawie limitu zadłużenia oraz działania Pekinu w sprawie Web3.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina przebija 28 000 dolarów. Co przyczyniło się do wzrostów?

Doczekaliśmy się pierwszego stablecoina w sieci Bitcoina

Stably USD to pierwszy w historii stablecoin na blockchainie Bitcoina. Posiada sztywne powiązanie 1:1 z dolarem amerykańskim i jest ponoć odpowiednio zabezpieczony rezerwami w gotówce. Firma stojąca za stabilną monetą deklaruje przeprowadzanie comiesięcznych audytów.

Czytaj więcej: Pierwszy stablecoin w sieci Bitcoina!

TOP 10 projektów krypto pod względem działań deweloperów

Analitycy platformy Github opublikowali ciekawy raport pokazujący zaangażowanie deweloperów poszczególnych kryptowalutowych projektów w rozwój ich ekosystemu. To, ile oraz co się dzieje się w danej sieci powiązanej z pewnymi cyfrowymi aktywami, wpływa na nich atrakcyjność oraz zaufanie inwestorów.

Czytaj więcej: TOP 10 projektów krypto pod względem działań deweloperów

Exploit protokołu Jimbos. Wysłano ostrzeżenie dla napastnika

Zaledwie kilka dni po uruchomieniu protokołu w sieci Arbitrum, pewnemu hackerowi udało się wyprowadzić z niego 7,5 mln dolarów w kryptoaktywach. Zespół stojący za projektem wysłał do napastnika wiadomość, w której dano mu czas na zwrot skradzionych środków. Czas minął, tak więc do akcji wkraczają specjaliści od namierzania cyberprzestępców, którzy między innymi pomogli odnaleźć hackera odpowiedzialnego za napad na Euler Finance, który ukradł 200 mln dolarów w kryptowalutach. Czy tym razem uda im się odzyskać środki?

Kursy kryptowalut 29.05.2023



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.