Kurs bitcoina przebija 28 000 dolarów. Co przyczyniło się do wzrostów? | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina przebija 28 000 dolarów. Co przyczyniło się do wzrostów?

Chiny

Kryptowaluty rozpoczynają na zielono dzień na azjatyckim rynku po ogłoszeniu przez Biały Dom, że porozumienie w sprawie kryzysu związanego z limitem zadłużenia zostało osiągnięte. W którym kierunku zmierza kurs BTC? 


Bitcoin zaczyna dzień na azjatyckim rynku z wzrostem o 5% do poziomu 28 249 dolarów, natomiast ether rośnie o 4,9% do ceny 1917 dolarów.

Bitcoin znalazł wsparcie na poziomie 25 000 dolarów i konsolidował się przez około dwa tygodnie przed dzisiejszym hypem. Czy ten ruch zmierza do poziomu 30 000 dolarów? Zobaczymy, ale spodziewamy się, że lider rynku ponownie przetestuje ten kluczowy poziom oporu w najbliższym czasie

– napisał Joe DiPasquale, CEO zarządzającego funduszem kryptowalutowym BitBull Capital.

Kurs Bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Bez wątpienia kurs BTC skoczył do góry na skutek porozumienia odnośnie długu w USA. 

Polityka Web3 a kryptowaluty w Chinach

W weekend władze Komisji Nauki i Technologii Pekinu, które nadzorują Zhongguancun Chaoyang Park – zebranie czołowych chińskich firm technologicznych i instytucji akademickich, opublikowały whitepaper z sugestiami dotyczącymi chińskiej polityki Web3. Na  Twitterze ten fakt wywołał entuzjazm wśród zwolenników cyfrowych aktywów. Sam CEO Binance – Changpeng Zhao stwierdził, że timing jest “interesujący”, biorąc pod uwagę zbliżające się regulacje kryptowalutowe w Hongkongu, które mają wejść w życie od 1 czerwca.

Zielone światło dla technologii blockchain

W rzeczywistości whitepaper jest raczej kontynuacją istniejącej polityki Chin skupiającej się na technologii blockchain, a nie na kryptowalutach. Web3, w kontekście chińskim,oznacza internet wzmocniony sztuczną inteligencją, technologią blockchain, szybszymi układami komputerowymi i bardziej odpornymi sieciami. Regulacja skupia się bardziej na definiowaniu i ulepszaniu warstw infrastruktury w połączeniu z internetem.

Chiny a szansa dla kryptowalut

Chociaż politycy skupiają się na kwestiach pobocznych w kwestii kryptowalut, to wiele osób zakłada, że dojdzie do aktualizacji nowych warstw sieci. Chiny są chętne do pisania kolejnej generacji standardów technologicznych, aby odebrać to przywództwo USA. Zwolennicy tego modelu twierdzą, że Chiny kontynentalne są tylko kilka kroków za Hongkongiem w otwarciu drzwi dla handlu kryptowalutami.

Pokazuje to historia, kiedy analizowały one giełdę papierów wartościowych, tuż przed otwarciem własnych platform. Niemniej jednak do pełnej regulacji prawnej będziemy musieli prawdopodobnie jeszcze poczekać. Chińskie przepisy póki co utrudniają życie fanom kryptowalut w zakresie chociażby kontroli kapitału, czy legalności ich używania na terenie tego kraju. Mamy jednak nadzieję, że inspirowanie się innymi krajami oraz analiza sytuacji USA doprowadzi do rozkwitu tej branży na wschodzie!

Chinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.