Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 28.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 28 lutego 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin powyżej 60 000 USD! Nowe ATH tuż za rogiem

Mamy to! Kurs bitcoina przekroczył 60 tys. dolarów, a jego podróż na północ trwa dalej. Już naprawdę niewiele brakuje, by największa z kryptowalut przebiła swoje dotychczasowe ATH w parze z USD. Jeśli chodzi o handel bitcoinem z innymi walutami, to w ciągu ostatniej doby takie rekordy padły w aż 11 przypadkach. Co więcej, amerykańskie ETF-y na BTC już kolejny dzień z rzędu notują rekordowe wpływy.

Czytaj więcej: Bitcoin powyżej 60 000 USD! Król krypto osiąga ATH w parze z aż 11 walutami

Telegram ogłasza przełomowe zmiany

Popularny komunikator, którego podstawową cechą jest szyfrowanie przesyłanych wiadomości, otwiera się na nowych reklamodawców. Jest to oczywiście zjawisko, które może irytować użytkowników, bo raczej nikt nie lubi tego typu treści, ale są i zalety całej tej sytuacji.

Czytaj więcej: Telegram zalany reklamami? Info od właściciela platformy, po którym token TON skoczył o prawie 40%

Memecoiny mocno w górę, a na czele PEPE. Santiment pisze o dużym FOMO

Segment memicznych kryptowalut notuje silne wzrosty na wykresach cenowych. Po raz kolejny daje o sobie znać PEPE, czyli projekt, który w zeszłym roku trochę namieszał na rynku. Bardzo ciekawe obserwacje otrzymujemy z raportu od platformy analitycznej Santiment, które powinny dać traderom nieco do myślenia, m.in. ze względu na dane od Google Trends.

Czytaj więcej: Ceny memecoinów wystrzeliły! PEPE zdrożał o 135%. Santiment wskazuje przyczynę

Za miesiąc wyrok ws. SBF-a. Rodzina próbuje wziąć sędziego na litość

SBF musi przechodzić w więzieniu chyba naprawdę ciężkie chwile, bowiem jego bliscy oraz prawnicy chwytają się już naprawdę dziwnych argumentów, by przekonać sędziego do łagodnego wyroku dla niego. Co prawda, stuletnia odsiadka to trochę za długo, biorąc pod uwagę po ilu latach na wolność wychodzą w USA mordercy, ale czy zaproponowana alternatywa, to sprawiedliwe rozwiązanie?

Czytaj więcej: Rodzina Sama Bankmana-Frieda błaga sędziego o łagodny wyrok. Prawnicy zaproponowali długość kary

Justin Sun tak chciał zareklamować HTX, że aż przyłapano go na kłamstwie

Twórca blockchaina Tron oraz współwłaściciel giełd Poloniex i HTX (ex. Huobi) stwierdził, że pochwali się swoim majątkiem, jaki posiada w BTC i przechowuje na tej drugiej platformie. Raz, że po ostatnich atakach, jakie doświadczyły obie giełdy, Justin Sun zwyczajnie się wystawia hackerom, by ci go okradli, to jeszcze nieco zmanipulował przedstawione dane.

Czytaj więcej: Justin Sun chwali się zawartością swojego portfela. Szybko zauważono pewną nieścisłość

Kursy kryptowalut 28.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.