Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowalut 27.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 października 2023 roku.


Spis treści:


USA chcą wrobić Tethera i Binance w pomoc Hamasowi?

Para kongresmenów zwróciła się do resortu rządu USA, by wszczęto dochodzenie wymierzone przeciwko największej giełdzie kryptowalut na świecie oraz emitentowi stablecoina USDT. Cała sprawa jest jednak nieco podejrzana i spekuluje się, że jej podłoże może mieć ukryty cel.

Czytaj więcej: Binance i Tether zostaną pozwani przez Departament Sprawiedliwości? To byłby potężny cios dla kryptowalut

Bitcoin osiąga nowe ATH w 3 krajach walczących z inflacją

W krajach, gdzie inflacja pożera gospodarkę, a waluty fiducjarne totalnie tracą na wartości, tam bitcoin okazuje się być jedyną dostępną alternatywą, by uratować oszczędności ludzi. W niektórych przypadkach można mówić już o trzycyfrowej inflacji.

Czytaj więcej: Bitcoin osiąga nowe ATH w krajach dotkniętych wysoką inflacją

Seryjny złodziej wykorzystujący zamianę kart SIM zdemaskowany

Oszustwo polegające na zamianie kart SIM (SIM Swap) okazało się w tym roku nowym trendem wśród cyberprzestępców. Jeden z nich korzystając z tej metody zdołał okraść wiele kluczowych postaci z branży kryptowalut. Nie zdołał jednak pozostać nieuchwytnym dla naczelnego detektywa z branży blockchaina.

Czytaj więcej: Słynny detektyw demaskuje złodzieja, który okradł wiele znanych postaci z branży kryptowalut

SBF zeznaje w sądzie. Bardzo dziwne zachowanie i linia obrony

Sam Bankman-Fried pojawił się dziś w sądzie na Manhattanie, by przedstawić jeszcze raz swoją wersję zdarzeń, które doprowadziły do upadku FTX. Zhańbiony przedsiębiorca dość na około próbował odpowiadać na każde z pytań prokuratora. Twierdzi jednak, że jest w posiadaniu dowodu na to, że wcale nie ukradł środków klientów swojej platformy. Nie wiadomo o co chodzi SBF-owi, czy udaje głupiego lub może gra na czas, ale pewne jest jedno, że ma jakiś plan i rozgrywa własną grę w sądzie.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried pojawił się w sądzie. Jego przesłuchanie było bardzo dziwne

Majątek Changpeng Zhao skurczył się o 82% od czasu hossy

Obecny oraz poprzedni rok na pewno nie będą należały do łatwych w historii Binance. Największa na świecie giełda kryptowalut znacznie straciła na swoim udziale w tym sektorze, a jej dochody także uległym silnemu spadkowi. Przełożyło się oczywiście na poziom fortuny posiadanej przez Changpeng Zhao. Jak wiadomo, jest on najbogatszą znaną osobą w branży cyfrowych aktywów (wykluczając takie persony jak Satoshi Nakamoto), ale jak wypada na tle wszystkich biznesmenów na świecie? W pewnym momencie należał on do czołówki indeksu miliarderów Bloomberga. Jednakże od tego czasu sytuacja uległa diametralnej zmianie.

Czytaj więcej: CEO Binance w styczniu 2022 r. posiadał blisko 100 mld dolarów. Dziś ta kwota jest tylko wspomnieniem

Uwaga na phishing związany z Trezorem!

Cyberprzestępcy nie zwalniają tempa i kolejny raz otrzymujemy doniesienia dot. prób podszywania się przez nich pod dany podmiot, by oszukać inwestorów i okraść ich z posiadanych kryptowalut. Tym razem SCAMerzy podawali się za firmę Trezor, czyli największego konkurenta Ledgera na rynku sprzętowych cyfrowych portfeli.

Kurs Floki Inu wystrzelił ponad 140%

Do łask inwestorów znowu wraca memecoin stworzony w celu upamiętania psa Elona Muska. Floki Inu w ciągu ostatniej doby zanotował skok wolumenu obrotów o ponad 60%, a jego kurs wybił o 140%. Co wpłynęło na zwiększony popyt na tę kryptowalutę i podniesienie się jej ceny? Z jednej strony możliwość jej stakingu na nowo uruchomionej platformie TokenFi, a z drugiej… nic. Jak to bywa w przypadku memecoinów, często to jest pozbawiona jakiekolwiek spekulacja.

Kurs kryptowalut 27.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.