Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.06.2024]

Kursy kryptowalut 27.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 27 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Największa kopalnia BTC stawia na Kaspę

Marathon Digital ujawniło, że od roku poza bitcoinem wydobywa także inną kryptowalutę. Nie jest to oczywiście zapowiedź zdystansowania się od cyfrowego złota, a bardziej forma naturalnej dywersyfikacji swoich zasobów w postaci mocy obliczeniowej. Fajnie jednak, że giganci miningu dostrzegają potencjał innych opcji niż tylko BTC.

Czytaj więcej: Największa kopalnia bitcoina stawia na inną kryptowalutę. Jej kurs skoczył o ok. 10%

Trump kłamie w sprawie BTC – twierdzi Anthony Scaramucci, czyli jego były współpracownik

Jak widać, nie wszystkie osoby z branży kryptowalut opowiadają się za powrotem Donalda Trumpa do Białego Domu w roli prezydenta USA. Dotychczas docierały do nas opinie, że republikański polityk jest jedyną nadzieją na uratowanie tego rynku w USA przed Demokratami. CEO SkyBridge Capital uważa natomiast, że “za Bidena było lepiej” niż w przypadku jego oponenta i że ten wcale nie jest fanem bitcoina, jak deklaruje.

Czytaj więcej: Biden to lepszy wybór dla branży krypto niż Trump. Anthony Scaramucci argumentuje swoje stanowisko

Nadchodzi jeszcze większy zalew deepfake’ów. Bitget ostrzega o SCAMach w branży krypto

Autorzy SCAMów bazujących na treściach generowanych przy pomocy techniki deepfake stają się coraz bardziej kreatywni w swoich działaniach i przebiegli. Utracone kwoty w wyniku tego typu oszustw dokonanych w ciągu ostatnich 2 lat sięgają już łącznie miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Giełda Bitget ostrzega: liczba deepfake’ów do 2026 roku wzrośnie o 70%! W tym roku skradziono już miliardy USD

OpenAI znów wkurzyło swoich użytkowników

Sam Altman i spółka znów strzelają sobie w kolano. Twórcy ChatGPT kolejny raz w ostatnim czasie muszą mierzyć się z krytyką za podejmowane przez nich decyzje. Tym razem nie są to sprawy światopoglądowe czy dot. bezpieczeństwa, ale po prostu nie dotrzymywanie pewnych obietnic.

Czytaj więcej: Przełomowa funkcja ChatGPT jeszcze nie teraz. OpenAI pod ostrzałem krytyki ze strony społeczności

VanEck składa wniosek o ETF na Solanę! Kurs do góry

Jeszcze nie wystartowały spotowe ETF-y na ether, a VanEck już złożył  wniosek o fundusze giełdowy dla Solany! Jeżeli uda się przekonać urzędników SEC, by takowy instrument finansowy dla SOL powstał, to byłby notowany na giełdzie Cboe BZX Exchange.

Coinbase na 4 dni przed fuzją ASI ogłasza brak wsparcia na migracji tokenów

W przyszłym tygodniu na rynku kryptowalut dojdzie do fuzji dwóch tokenów z sektora AI w ramach Sojuszu Sztucznej Superinteligencji (ASI). Kooperacja trzech projektów i wynikające z niej zmiany są wpierane przez większość topowych giełd. Jednakże trzecia największa platforma na tym rynku – Coinbase – postanowiła rozegrać to nieco inaczej.

Kursy kryptowalut 27.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.