Biden to lepszy wybór dla branży krypto niż Trump. Anthony Scaramucci argumentuje swoje stanowisko | Wiadomości | CrypS.

Biden to lepszy wybór dla branży krypto niż Trump. Anthony Scaramucci argumentuje swoje stanowisko

Trump czy Biden? Wskazuje Scaramucci

Czy Joe Biden to jednak prezydent, który byłby lepszy dla fanów bitcoina? Nie Donald Trump? Anthony Scaramucci twierdzi, że tak właśnie jest.


  • Czy Joe Biden to lepszy kandydat dla fanów BTC?
  • Zdaniem Anthony’ego Scaramucci’ego tak jest, bowiem Trump tak naprawdę nie popiera kryptowalut.

Joe czy Donald?

Powracamy do tematu kampanii wyborczej w USA. O Biały Dom walczą Joe Biden (stawką jest reelekcja) i Donald Trump, który chce wrócić do Waszyngtonu po 4-letniej przerwie.

Oczywiście większość fanów bitcoina popiera w tej walce kandydata Partii Republikanów. Powód? Administracja Bidena dała nam popalić. Prezydent zawetował ustawę, która uchylała przepis SAB 121 utrudniający przechowywanie kryptowalut przez banki.

Do tego SEC systematycznie uderza w kryptowalutowe firmy. Łamie sobie na tym zęby, ale z pewnością takiemu szefostwu Binance przybyło przez ostatnie lata siwych włosów. Co wrażliwszym inwestorom też.

Czyli, co? Popieramy Trumpa? Zdaniem Anthony’ego Scaramucci’ego… nie! Założyciel SkyBridge Capital uważa, że Biden jest lepszym wyborem. W niedawnej rozmowie w podcaście Unchained powiedział, że to on “jest właściwym wyborem dla Ameryki w dłuższej perspektywie”. 

Skąd ten sceptycyzm w stosunku do Trumpa? By to pojąć, trzeba wiedzieć jedną rzecz: Scaramucci był współpracownikiem Trumpa, w czasie gdy ten piastował stanowisko prezydenta USA. Pełnił w Białym Domu funkcję dyrektora ds. komunikacji. Stracił jednak to stanowisko po… 10 dniach.

Może więc niechęć Scaramucci’ego wynika z tego poniżenia? Stracić robotę po nieco ponad tygodniu? Sam twierdzi, że chodzi o coś innego.

Pamiętajcie, że będąc prezydentem, [Trump] był bardzo negatywnie nastawiony do bitcoina i cyfrowych aktywów. Teraz zmienił zdanie o 180 stopni, bo chce waszych głosów

– powiedział w czasie rozmowy.

Dodał, że „bitcoin wzrósł z 17 tys. USD do 70 tys. USD za czasów administracji Bidena”.

I oczywiście, Trump walczy o elektorat, który wcześniej starał się zagospodarować Ron DeSantis, gubernator Florydy i chyba największy przegrany prekampanii w Partii Republikańskiej (miał rzucić rękawice Trumpowi, a skończył na trzecim miejscu podium).

Do tego trwa walka o głosy osób, które mogą chcieć poprzeć niezależnego Roberta F. Kennedy’ego Jr. Ci dwaj ostatni politycy są mocno probitcoinowi.

Trump to cynik. Tyle że nie oznacza to, że będzie chciał po wygranej zniszczyć bitcoina. Jak wiemy z jego pierwszej kadencji, stara się spełniać obietnice wyborcze. Potwierdzają to nawet jego krytycy.

Czy więc Biden to lepszy wybór dla bitcoina? Śmiem wątpić. Polityka jego administracji atakowała rynek blockchaina. Trump choćby ze względu na swój cynizm zagra “pod kryptowaluty”.

Joe i tak nie ma szans!

Jak pokazują jednak dane jednego z rynków prognostycznych Polymarket, który pozwala badać nastroje społeczne dot. kampanii wyborczej, wiara w sukces Bidena jest w USA mała. Aż 60% użytkowników zagłosowało za scenariuszem, w którym Trump wygra. Sukces Demokraty obstawia tylko 34%.

Potwierdzają to sondaże, w których Trump wygrywa paroma pkt. procentowymi. Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że system wyborczy w USA jest inny niż w Polsce. Wyborcy głosują na elektorów. Ci ostatni deklarują tylko na kogo potem oddadzą głos. Mogą jednak zmienić zdanie i poprzeć kogoś innego.

A jednak Trump może nam zaszkodzić?

Jest i druga strona medalu. Trump jest w stanie zaszkodzić kryptowalutom tym, że może zaognić sytuację na linii USA- Chiny. Jeżeli to zrobi, wyceny kryptowalut mogą zacząć spadać.

Choć już patrząc z trzeciej strony, wybuch III wojny światowej mógłby wzmocnić bitcoina i ether jako safe haven. No chyba, że rynek uzna, że te to jednak niebezpieczne aktywa…

Jak widać, sprawa jest bardzo złożona i zasługuje na osobny artykuł. Ostateczną odpowiedź na pytanie, jaka będzie przyszłość USA i samego bitcoina, poznamy za kilka miesięcy.

Trump czy Biden? Wskazuje Scaramuccireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.