Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 27.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 27 lutego 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin utrzymuje się powyżej 57 000 dolarów!

Zieleń na wykresach cenowych, bitcoin oraz ether skaczą w skali tygodnia o 8% i 10%, a ETF-y w Stanach Zjednoczonych notują rekordowy dzienny wolumen obrotu. Oj, dzieje się.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina przebił poziom 57 000 USD! Rekordowy wolumen ETF-ów na BTC. Skąd taka pompa na kryptowaluty?

Nie żyje Jacob Rothschild

W dniu 26 lutego zmarł Jacob Rothschild. Legendarny bankier miał 87 lat. Prowadzony przez jego rodzinę fundusz VC w ostatnich latach mocno wspierał kryptowalutowe projekty, które dziś są potęgą na tym rynku.

Czytaj więcej: Nie żyje Jacob Rothschild. Wpływowa rodzina straciła swojego nestora

Darmowe narzędzia do prostych i skutecznych analiz kryptowalut

Na rynku kryptowalut panuje zasada, o której nie wszyscy pamiętają, a powinna być to świętość. Brzmi ona DO YOUR OWN RESEARCH, w skrócie DYOR. Inwestujesz swoje pieniądze, więc warto podejmować samodzielnie świadome decyzje na podstawie dokonywanych analiz. Branża cyfrowych aktywów jest naprawdę bogata w wiele różnych segmentów, więc czasem można się już pogubić, co i gdzie śledzić. Dlatego właśnie mamy dla Was listę 31 narzędzi, które pomogą w śledzeniu sektorów, które są dla Was interesujące.

Czytaj więcej: 31 darmowych i niezbędnych narzędzi na rynku kryptowalut

Microsoft strzelił sobie w kolano? Elon Musk krytykuje firmę, a Vitalik Buterin chwali konkurencję

Nowsze modele PC od Microsoft narzucają ich użytkownikom pewne wymagania, które niezbyt da się pominąć. Do niezadowolonych konsumentów należy m.in. Elon Musk. W odpowiedzi na jego publiczne żale wygłaszane na X, Vitalik Buterin przedstawił mu listę zalet, dlaczego najlepszym systemem operacyjnym jest Linux.

Czytaj więcej: Nowe komputery Microsoft generują pewien problem. Vitalik Buterin wyjaśnia, dlaczego Linux jest lepszy

CEO giełdy Kanga dzieli się wynikami swojego eksperymentu

Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Kanga słynie z wybitnego poczucia humoru, ale przede wszystkim jest doświadczonym traderem. Podczas niedawnego eventu, który odbywał się w Warszawie, Sławek Zawadzki prowadził prelekcję o dźwięcznym tytule “Dlaczego bitcoin jest królem, a reszta to miękkie fajki?” i dzielił się swoimi obserwacjami oraz wynikami pewnego eksperymentu.

Czytaj więcej: Dlaczego bitcoin jest królem, a reszta to miękkie fajki? Prelekcja Sławka Zawadzkiego, CEO giełdy kryptowalut Kanga

Satoshi Nakamoto jest multimiliarderem. Ile są warte jego bitcoiny?

Majątek twórcy bitcoina jest wyceniany na ponad 55 miliardów dolarów w tej kryptowalucie. Zakładając, że Satoshi wciąż żyje i nie stracił dostępu do swoich kluczy prywatnych, za jakiś może się okazać, że mógłby wzbić się na sam szczyt listy najbogatszych ludzi na świecie.

Czytaj więcej: Satoshi Nakamoto jest w teorii 25. najbogatszym człowiekiem na świecie. Ile musiałby kosztować bitcoin, by znalazł się na podium?

Justin Sun zapewnia, że Warren Buffett też posiada bitcoina

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie od lat deklaruje swoją niechęć do BTC. Wielokrotnie podkreślał, że bitcoin to przedmiot stworzony wyłącznie na potrzeby hazardu i porównywał go do trutki na szczury. Mogliście nie wiedzieć, ale kiedyś Buffett otrzymał trochę kryptowalut, w tym właśnie bitcoina, od Justina Suna, a ten przekonuje, że miliarder trzyma go do dziś.

Czytaj więcej: Warren Buffett posiada bitcoina! Zapewnia znany przedsiębiorca

Kursy kryptowalut 27.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.