Warren Buffett posiada bitcoina! Zapewnia znany przedsiębiorca | Wiadomości | CrypS.

Warren Buffett posiada bitcoina! Zapewnia znany przedsiębiorca

Karolina Kropopek

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie – Warren Buffett – może trzymać w swoim portfelu 1 BTC. Tak przynajmniej twierdzi założyciel projektu kryptowalutowego Tron – Justin Sun.


  • Założyciel projektu Tron wierzy w to, iż Warren Buffett wciąż posiada bitcoina, którego sam podarował mu podczas kolacji charytatywnej,
  • Dyrektor generalny holdingu Berkshire Hathaway słynie ze swojej niechęci do BTC. Kiedyś nazwał on nawet czołową z kryptowalut “trutką na szczury”.

Warren Buffett wciąż trzyma bitcoina?

Twórca sieci Tron oraz właściciel giełd kryptowalut Poloniex i Huobi zjadł z Warrenem Buffettem charytatywną kolację w 2020 r. Wówczas to wylicytował ją za 4,56 miliona dolarów, a środki te trafiły na rzecz organizacji charytatywnej.

Justin Sun mógł zabrać na wspomnianą ucztę kilku przyjaciół. Wśród osób, które zaprosił, znalazł się założyciel Litcoina – Charlie Lee, założyciel eToro – Yoni Assia, dyrektor naczeleny Binance – Helen Haiyu (Changpeng Zhao powiedział wtedy, że nie będzie mógł być obecny, chociaż otrzymał zaproszenie) i kilku innych gości.

Podczas wspólnego posiłku poruszono różne tematy, w tym te związane z kryptowalutami. Mimo iż Justin Sun nie zdołał przekonać Warrena Buffetta do tej klasy aktywów, podarował on legendarnemu inwestorowi kryptowalutowy smartfon Samsung Galaxy, w którym znajdował się nieco więcej niż 1 BTC i 1 930 830 TRX.

W jednym z najnowszych postów opublikowanych na platformie X założyciel sieci Tron podkreślił, że dyrektor generalny Berkshire Hathaway nadal może trzymać te wirtualne waluty.

Niechęć do kryptowalut

Warren Buffett niejednokrotnie wypowiadał się w sposób negatywny na temat bitcoina oraz pozostałych wirtualnych walut. Inwestor ten nie dostrzega w nich żadnej wartości. W kwietniu 2023 r. twierdził on, iż bitcoin to nic innego, jak token hazardowy.

Wspomniany inwestor pozostaje nieugięty w swojej krytyce BTC, mimo ogromnego wzrostu wartości tej wirtualnej waluty. W jego opinii jest to narzędzie przeznaczone głównie dla spekulantów.

Wcześniej miliarder ten twierdził, iż nie kupiłby bitcoina, nawet jeśli ktoś chciałby mu go sprzedać za 25 dolarów, ponieważ uważa, że jego trzymanie jest bezcelowe. Mimo najnowszej sugestii ze strony Justina Suna, w wielu wywiadach Warren Buffett zapewniał o tym, iż nie posiada żadnej kryptowaluty i nie zamierza ich nabywać
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.