31 darmowych i niezbędnych narzędzi na rynku kryptowalut [Crypto 101] | CrypS.

31 darmowych i niezbędnych narzędzi na rynku kryptowalut

11 min
Filip Dzięciołowski
Narzędzia do śledzenia kryptowalut Analiza techniczna kryptowalut

Rynek kryptowalut to dla wielu osób miejsce skomplikowane i skrywające wiele tajemnic. W sieci można znaleźć jednak całkowicie darmowe narzędzia, które pozwalają trochę lepiej zrozumieć kryptowaluty, blockchainy i zdecentralizowane finanse. 


Poniżej prezentujemy Ci listę 31 różnych serwisów, usług i produktów, które spowodują, że będziesz nie tylko o wiele bardziej świadomym i lepiej poinformowanym inwestorem, ale jednocześnie zwiększysz skuteczność swoich decyzji tradingowych dotyczących cyfrowych aktywów. 

Spis treści:


Wiadomości, rynki oraz tokeny – 11 niezbędnych stron

W pierwszej części naszego niezbędnika narzędzi kryptowalutowych skupiamy się na usługach i serwisach, które dostarczają najświeższe wiadomości z rynków kryptowalutowych, pozwalają analizować cyfrowe aktywa oraz giełdy, a także zagłębiają się w świat zdecentralizowanych finansów.

CoinGecko – kategorie kryptowalut

CoinGecko to kompleksowa platforma śledząca dane dotyczące ponad 10 000 kryptowalut, w tym ceny, kapitalizację rynkową, wolumen obrotu i inne. Witryna umożliwia również ustawianie alertów cenowych i czytanie najnowszych wiadomości i analiz dotyczących kryptowalut. 

CoinGecko wyróżnia się kategoryzacją kryptowalut (kategorie) w sekcjach takich jak DeFi, NFT, Metaverse itp. dzięki czemu można lepiej analizować pojawiające się najnowsze trendy na rynku, sprawdzając, które są obecnie najgorętsze pod względem kapitalizacji rynkowej oraz dobowego wolumenu.

CoinGecko

CoinMarketCal

CoinMarketCal służy jako kalendarz wydarzeń kryptowalutowych, obejmujący nadchodzące premiery, lisingi, konferencje, aktualizacje produktów i protokołów. Śledzi ponad 1000 nadchodzących wydarzeń kryptowalutowych z opisami i linkami źródłowymi. 

Kalendarz pomaga traderom i inwestorom być na bieżąco z potencjalnymi katalizatorami rynkowymi i nowymi wersjami produktów kryptograficznych, które mogą mieć wpływ na ceny tokenów.

CoinMarketCal

The Block – Social Tracker

The Block to wiodąca witryna z wiadomościami i badaniami dotyczącymi kryptowalut i blockchain, która zapewnia dostęp do szeregu danych, analiz i profili sieci kryptowalut i blockchain. Kluczowe funkcje obejmują dane rynkowe dotyczące cen, wolumenów i kapitalizacji rynkowej.

Oprócz tego na stronie znajdujemy również bardzo ciekawą sekcję „Social Tracker”, która pokazuje jak zmienia ię zainteresowanie poszczególnymi kryptowalutami oraz giełdami w mediach społecznościowych. Pozwala to kontrolować, czy inwestorzy detaliczni w danym momencie szukają dużej ilości informacji o kryptowalutach, co często jest znakiem zbliżającej się wzmożonej zmienności na rynku.

The Block

CoinMarketCap – informacja o giełdach

CoinMarketCap jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzaną witryną do sprawdzania i rankingowania cen kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Platforma wymienia i porównuje dane dotyczące ponad 12 000 monet, w tym ceny, dostępną podaż, wolumen obrotu w różnych ramach czasowych i wiele innych. 

Witryna oferuje jednak również przegląd najpopularniejszych giełd, pozwalając sprawdzić, jak wygląda ich przeciętna płynność, ile oferują rynków oraz jak kształtują się ich wolumeny handlowe w ujęciu dobowym. Jest dobrym miejscem do szukania sprawdzonych giełd kryptowalutowych.

CoinMarketCap

CryptoPanic

CryptoPanic agreguje nagłówki wiadomości i artykuły kryptowalutowe z ponad 100 źródeł, w tym wiodących portali o tematyce cyfrowych aktywów, blogów, kanałów Youtube i innych. Pozwala to szybko przejrzeć najnowsze wiadomości kryptowalutowe w jednym miejscu. Możesz także ustawić spersonalizowane alerty i czytać wiadomości na podstawie śledzonych monet lub na podstawie kategorii, takich jak regulacje, biznes, technologia itp.

CryptoPanic

Messari – Governance Proposal Tracker

Messari ma na celu promowanie przejrzystości i inteligentniejszego podejmowania decyzji w kryptowalutach poprzez śledzenie kluczowych trendów kryptowalutowych, wskaźników, profili i wydarzeń. 

Wyróżniające się funkcje obejmują Governance Proposal Tracker, który śledzi propozycje rozwoju dla najlepszych blockchainów oraz informacje o tym kiedy będą odbywały się głosowania oraz w jakich sprawach.

Pozwala to trzymać rękę na pulsie wszystkim tym, którzy chcą być aktywnie zaangażowaniu w proces rozwoju poszczególnych sieci oraz DAO.

Messari

LunarCRUSH

LunarCRUSH zajmuje się śledzeniem popularności kryptowalut w mediach społecznościowych i wgląd w rynek dla ponad 1000 cyfrowych aktywów poprzez analizę wskaźników social media na platformach takich jak Reddit, Twitter, Telegram i innych. Platforma śledzi kluczowe wskaźniki, takie jak zmiany wolumenu społecznego, nastroje użytkowników, i inne, aby pomóc użytkownikom określić zaangażowanie społeczności, wzrost i zidentyfikować te aktywa kryptowalutowe, które mają przed sobą największy potencjał do wzrostu.

LunarCRUSH

DeFi Llama

DeFi Llama koncentruje się wyłącznie na zdecentralizowanych finansach (DeFi), śledząc kluczowe wskaźniki w protokołach DeFi, w tym całkowitą zablokowaną wartość (TVL), przychody protokołów, ceny tokenów i inne. Obejmuje dane dotyczące ponad 250 projektów DeFi.

DeFi Llama oferuje wykresy, rankingi i analizy, aby pomóc użytkownikom zrozumieć pojawiające się trendy w szybko zmieniającej się przestrzeni zdecentralizowanych finansów w oparciu o przepływy kapitałowe.

DeFi Llama

NewsNow Crypto

NewsNow zapewnia platformę agregującą wiadomości. Posiada osobną kategorię dotyczącą kryptowalut, w której poobiera nagłówki i artykuły z ponad 100 globalnych źródeł kryptowalutowych obejmujących tematy takie jak główne tokeny i ich sieci, DeFi dApps, regulacje, Web3 i wiele innych. Użytkownicy mogą szybko uzyskać przegląd najważniejszych wiadomości, a także szukać ich z podziałem na konkretne tokeny.

NewsNow

Glassnode Studio

Glassnode Studio zapewnia potężne narzędzia do analizy łańcucha (on-chain), rynku i sieci Bitcoina oraz innych głównych blockchainów. Użytkownicy mogą analizować szereg wskaźników i aktywności w ramach łańcucha, takich jak przepływy środków pomiędzy giełdami, transakcje wielorybów, rozkład podaży w czasie, opłaty transakcyjne i inne. Glassnode oferuje również dane rynkowe, wskaźniki, indeksy i alerty.

Jest to podstawowa i najpopularniejsza platforma jeżeli chodzi o wskaźniki on-chain oraz dokonywanie analiz głównych kryptowalut w celu identyfikacji długoterminowych trendów.

Glassnode Studio

Airdrop Alert

Airdrop Alert to strona internetowa, która dostarcza informację i ostrzeżenia o nadchodzących zrzutach (aidropach) kryptowalut. Znajduje się na niej blog z zestawieniami projektów kryptowalutowych i listami historycznych airdropów. 

Witryna umożliwia również projektom kryptowalutowym przesyłanie i publikowanie swoich zrzutów. Airdrop Alert ma ponad 400 000 subskrybentów newslettera i jego głównym celem jest pomoc użytkownikom zdobyć darmowe tokeny kryptowalutowe ze sprawdzonych źródeł.

Airdrop Alert

Statystyki, wykresy i analiza kryptowalut  – 15 witryn

Drugą część kryptowalutowego przybornika poświęciliśmy z kolei narzędziom związanym bezpośrednio z analizą cyfrowych aktywów. Będą one niezbędne przy podejmowaniu decyzji zakupowych oraz w zakresie budowy portfela. Znalazło się tutaj też sporo narzędzi, które prezentują w formie przystępnych wykresów sporo ważnych dla rynku kryptowalutowego danych.

Crypto Correlation

Crypto Correlation zapewnia dogłębną analizę korelacji między różnymi kryptowalutami i tokenami. Pozwala to inwestorom kryptowalutowym zrozumieć relacje między monetami i sposób, w jaki poruszają się one względem siebie w czasie. 

Analizując te korelacje, inwestorzy mogą zoptymalizować swoje portfele, aby wykorzystać monety, które nie poruszają się w sposób zsynchronizowany lub uniknąć ekspozycji na grupy kryptowalut, które razem tracą na wartości.

Crypto Correlation

Bitcoin Visuals

Bitcoin Visuals oferuje obszerne wykresy i statystyki dotyczące Bitcoina, które są niezwykle przydatne do analizy technicznej. Bogate, interaktywne wykresy pozwalają zagłębić się w cenę BTC, transakcje i inne dane sieciowe. Bitcoin Visuals daje wgląd w historyczne wzorce i trendy, ułatwiając dostrzeżenie okazji do wejścia lub wyjścia z transakcji.

Bitcoin Visuals

Cryptocurrency Funds

Cryptocurrency Funds zawiera przegląd głównych kryptowalutowych funduszy inwestycyjnych wraz z wykresami branżowymi. Dzięki temu traderzy mogą dokładnie zobaczyć, w jaki sposób inwestorzy instytucjonalni decydują się na alokację kapitału w przestrzeni kryptowalutowej. Monitorowanie przepływu pieniędzy instytucjonalnych może pomóc przewidzieć przyszłe ruchy cen i odpowiednio je zaplanować.

Cryptocurrency Funds

BitInfoCharts

BitInfoCharts oferuje wykresy i statystyki obejmujące szeroki zakres kryptowalut, uwzględniając Bitcoina. Dzięki BitInfoCharts inwestorzy kryptowalutowi mogą śledzić ceny, wolumen obrotu, transakcje i nie tylko w celu podejmowania decyzji inwestycyjnych opartych na danych. Możliwość porównywania statystyk różnych monet ułatwia identyfikację potencjalnych możliwości.

Najpopularniejsze wykresy pokazują jak rozkłada się kapitalizacja rynkowa, ilość transakcji, średni koszt transferów, czy też liczba aktywnych adresów i przeciętny cykl życia monet.

BitInfoCharts

Coin360

Coin360 oferuje szybki obraz całego rynku kryptowalut, w tym całkowitą kapitalizację rynkową, 24-godzinny wolumen obrotu i zmiany cen głównych monet. Dzięki temu spojrzeniu z lotu ptaka na szerszy rynek, inwestorzy kryptowalutowi mogą szybko zidentyfikować obszary rynku, w których obserwuje się znaczną aktywność i napływ kapitału, co może sygnalizować nowe okazje handlowe.

Po mapie cieplnej Coin360 od razu widać, czy szeroki rynek kryptowalut danego dnia traci, czy też zyskuje oraz jakie są główne nastroje wśród inwestorów.

Coin360

DappRadar – najlepsze dApps

DappRadar śledzi dane dotyczące użytkowania i transakcji dla zdecentralizowanych aplikacji działających na różnych blockchainach. Widząc, które dApps nabierają rozpędu, inwestorzy mogą odkryć obiecujące projekty blockchain na wczesnych etapach rozwoju.

Identyfikacja zyskujących popularność dAppsów pozwala traderom na wczesne przeanalizowanie oraz sprawdzenie ich tokenów kryptowalutowych i inwestowanie przed przewidywanym wzrostem liczby użytkowników, co znaczenie pozwala zwiększyć realizowane stopy zwrotu.

DappRadar

Dune Analytics

Dune Analytics to interaktywny pulpit nawigacyjny do przeszukiwania szerokie zakresu danych blockchaina Ethereum. Inwestorzy kryptowalutowi mogą wykorzystać Dune do wyodrębnienia wskaźników wzrostu użytkowników i adopcji dApps opartych na Ethereum. Monitorowanie dApps może pokazać rosnące lub malejące zaangażowanie w czasie, umożliwiając traderom znalezienie projektów, które w najbliższym czasie będą najbardziej perspektywiczne.

Dune Analytics

CryptoMiso

CryptoMiso śledzi aktywność rozwojową w projektach kryptowalutowych. Identyfikując monety, które są nadal aktywnie rozwijane pod względem programistycznym, inwestorzy mogą odkryć te, które regularnie prezentują nowe funkcje oraz aktualizacje, mogące zwiększyć ich użyteczność i wartość dla społeczności kryptowalutowej, a tym samym wycenę oferowanych przez nie tokenów.

CryptoMiso

Breadcrumbs

Breadcrumbs zapewnia wizualną reprezentację interakcji portfela w łańcuchu dla kilku głównych blockchainów. Inwestorzy kryptowalutowi mogą używać Breadcrumbs do badania historii transakcji i odkrywania ukrytych relacji między portfelami kryptowalutowymi i powiązanymi z nimi podmiotami, na przykład giełdami kryptowalutowymi. Te spostrzeżenia pomagają w podejmowaniu decyzji handlowych.

Breadcrumbs

Look Into Bitcoin

Look Into Bitcoin oferuje głębokie interaktywne wizualizacje danych blockchaina BTC, w tym wzorców adopcji i użytkowania według geografii, kategorii uczestników rynku, opłat sieciowych, wyników historycznych i innych. Analizując wizualne fragmenty historii transakcji kryptowalutowych, inwestorzy mogą lepiej zrozumieć rzeczywistą adopcję Bitcoina.

Look Into Bitcoin

Mining Pool Stats

Strona internetowa Mining Pool Stats śledzi rozkład globalnej mocy wydobywczej w sieci BTC i innych sieciach proof of work (PoW) w różnych pulach wydobywczych w czasie rzeczywistym. Ponieważ wydobycie kryptowalut ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo sieci i decentralizację, monitorowanie zmian w mocy wydobywczej pozwala inwestorom ocenić kondycję sieci. Znaczące zmiany mogą sygnalizować wpływ na rynek.

Mining Pool Stats

Nansen

Nansen zapewnia zaawansowane narzędzia analizy on-chain i platformę do badania aktywów dla głównych blockchainów. Narzędzia badawcze pozwalają inwestorom kryptowalutowym na głęboką analizę historyczną przepływów tokenów i historii transakcji. Badając i analizując dane on-chain, inwestorzy mogą podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej.

Nansen

Stablecoin Stats

Stablecoin Stats prezentuje dane dotyczące podaży, kapitalizacji rynkowej i 24-godzinnego wolumenu obrotu na rynku stablecoinów, czyli stabilnych monet, które na rynku kryptowalut mają odzwierciedlać ceny tradycyjnych pieniędzy, na przykład dolara amerykańskiego. 

Ponieważ stablecoiny są powszechnie używane w parach handlowych na giełdach kryptowalut i sposoby zabezpieczania ryzyka w czasach dużej zmienności, zrozumienie trendów ich adopcji pozwala inwestorom ocenić idealne opcje handlu i zarządzania ryzykiem.

Stablecoin Stats

Staking Crypto

Staking Crypto śledzi zyski ze stakingu w projektach blockchain typu proof-of-stake i oblicza szacunkowe nagrody. Ponieważ staking zapewnia traderom możliwość uzyskania pasywnego dochodu z kryptowalut, monitorowanie zwrotów ze stakingu w różnych monetach pozwala traderom identyfikować i badać najbardziej lukratywne możliwości pasywnego zarabiania na głównych tokenach.

Staking Crypto

Token Terminal

Token Terminal przeprowadza fundamentalną analizę aktywów kryptograficznych i rynków poprzez ocenę i porównanie różnych działań w łańcuchu i aktywności społeczności kryptowalutowej oraz stosowanie modeli tokenomicznych. 

Dzięki rygorystycznej analizie, Token Terminal tworzy przydatne wyniki i szacunki wartości godziwej dla ponad 500 kryptowalut. Wyceny te pozwalają inwestorom kryptowalutowym na identyfikację aktywów, które mogą być przewartościowane lub niedowartościowane.

Token Terminal

Wskaźniki kryptowalutowe – 5 propozycji

Trzecią i ostatnią kategorią omawianych przez nas stron i narzędzi internetowych dotyczących rynku kryptowalut są wskaźniki. Poniżej prezentujemy listę kilku najpopularniejszych pozwalających śledzenie między innymi wartości godziwej BTC, poziom spekulacji na rynkach oraz dominujące trendy. Wszystkie te informacje są niezbędne, aby uzyskać pogląd na to, czy na danym tokenie obecnie kontrolę posiadają kupujący, czy też sprzedający.

ByteTree – ilość BTC w rękach funduszy

Wskaźnik na stronie ByteTree pokazuje ile duzi gracze instytucjonalni posiadają w swoich portfelach BTC. Jest to jeden z najważniejszych wskaźników pozwalających na śledzenie adopcji instytucjonalnej na rynku cyfrowych aktywów.

ByteTree

Coinlobster – głębokość księgi zleceń

Coinlobster analizuje wolumeny na największych giełdach spot oraz futures rynku kryptowalut, badając je pod względem przeprowadzanych w czasie rzeczywistym transakcji, pokazując tym samym głębokość księgi zleceń (orderbook depth). Jest to wskaźnik, który mówi jasno, jak duża jest w danym momencie płynność sieci BTC.

Coinlobster

W przypadku spadku tej płynności, miejsce mogą mieć bardziej niekontrolowane i głębsze ruchy, na przykład nagłe spadki lub wzrosty.

Korytarz prawa mocy bitcoina

Bitcoin’s Power Law Corridor to kanał, w ramach którego cena bitcoina rosła od momentu jego powstania, gdy jest wykreślany na podstawie ceny logarytmicznej w skali czasu pierwiastka kwadratowego. Górna krawędź to regresja liniowa przez trzy szczyty bańki bitcoina. Dolna linia to regresja liniowa ceny dziennej pomniejszonej o odchylenie standardowe.

W o wiele prostszych słowach, „korytarz prawa mocy bitcoina” to ciekawy sposób wizualizacji historycznych trendów wzrostowych BTC. Polega on na narysowaniu dwóch linii prostych, pomiędzy którymi mieściły się niemal wszystkie dotychczasowe wahania ceny:

  • Górna linia łączy ze sobą historyczne szczyty bańki cenowej bitcoina. Pokazuje maksymalny poziom ceny jaki Bitcoin osiągał podczas baniek spekulacyjnych.
  • Dolna linia pokazuje średnią cenę Bitcoina pomniejszoną o tzw. odchylenie standardowe. Odzwierciedla ona minimalne poziomy cenowe osiągane podczas korekt po banieczkach spekulacyjnych.

Innymi słowy, te dwie linie tworzą korytarz, w ramach którego poruszała się dotychczas cena Bitcoina, mimo że w krótkich okresach zdarzały się od niego odstępstwa. Pokazuje to, że długoterminowy trend wzrostowy utrzymywał się nawet pomimo spekulacyjnych baniek i gwałtownych korekt.

Korytarz prawa mocy bitcoina

Never Look Back Price

Wskaźnik ceny „Never Look Back” (NLB) dla BTC ma obrazować stosunkowo niezauważalną i dla większości – nieznaną cechę kryptowaluty. Autor wskaźnika, Timothy Peters, nazywa ją ceną NLB, czyli ostatnim razem kiedy bitcoin był na określonym poziomie cenowym. Po osiągnięciu tej ceny, cena idzie już zazwyczaj tylko w górę, nigdy więcej nie powracając do tej wartości.

Never Look Back Price

Indeks strachu i chciwości

Jeden z popularniejszych wskaźników na rynku kryptowalutowym, a mianowicie indeks strachu i chciwości (z ang. Crypto Fear & Greed Index). W skali od 0 do 100 pokazuje on czy inwestorzy się boją (strach), czy też są gotowi podejmować bardziej spekulacyjne decyzje (chciwość). Od 0 do 50 mówimy o rynkowym strachu, od 51 do 100 natomiast o rynkowej chciwości.

Gdy na rynkach dominuje chciwość, często znajdujemy się w okresie długoterminowych wzrostów, a inwestorzy są przekonani, że cena może tylko piąć się w górę.

Indeks strachu i chciwości

Podsumowanie

Poniżej w formie tabeli zebraliśmy wszystkie z prezentowanych serwisów, narzędzi i usług wraz z ich krótkim opisem oraz bezpośrednim odnośnikiem. Możesz skorzystać z naszej tabelki jako codziennej ściągawki, niezbędnej przy analizowaniu rynku kryptowalut.

Narzędzie Opis Strona internetowa
CoinGecko Śledzenie cen, kapitalizacji rynkowej i innych danych dla ponad 10 000 kryptowalut https://www.coingecko.com
CoinMarketCal Kalendarz nadchodzących wydarzeń związanych z kryptowalutami https://coinmarketcal.com
The Block – Social Tracker Śledzenie popularności kryptowalut w mediach społecznościowych https://www.theblock.co
CoinMarketCap Ranking kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, dane o giełdach https://coinmarketcap.com
CryptoPanic Agregacja newsów ze świata kryptowalut https://cryptopanic.com
Messari – Governance Proposal Tracker Śledzenie propozycji rozwoju dla blockchainów https://messari.io
LunarCRUSH Analiza popularności kryptowalut w mediach społecznościowych https://lunarcrush.com
DeFi Llama Dane na temat protokołów DeFi https://defillama.com
NewsNow Crypto Agregacja newsów kryptowalutowych https://www.newsnow.co.uk/h/Business+&+Finance/Cryptocurrencies
Glassnode Studio Analiza danych on-chain dla głównych blockchainów https://studio.glassnode.com
Airdrop Alert Informacje o nadchodzących airdropach https://airdropalert.com
Crypto Correlation Analiza korelacji między kryptowalutami https://www.cointracker.io/crypto-correlation
Bitcoin Visuals Wykresy i statystyki dotyczące Bitcoina https://bitcoinvisuals.com
Cryptocurrency Funds Przegląd kryptowalutowych funduszy inwestycyjnych https://cryptofunds.substack.com
BitInfoCharts Wykresy i statystyki dla wielu kryptowalut https://bitinfocharts.com
Coin360 Przegląd całego rynku kryptowalut https://coin360.com
DappRadar Dane na temat wykorzystania dApps https://dappradar.com
Dune Analytics Eksploracja danych z blockchaina Ethereum https://dune.com/home
CryptoMiso Śledzenie aktywności deweloperskiej projektów https://www.cryptomiso.com
Breadcrumbs Wizualizacja interakcji portfeli z blockchainami https://breadcrumbs.app
Look Into Bitcoin Wizualizacje danych dotyczących Bitcoina https://lookintobitcoin.com
Mining Pool Stats Rozkład mocy wydobywczej w kopaniu kryptowalut https://miningpoolstats.stream/bitcoin
Nansen Analiza on-chain aktywów kryptograficznych https://www.nansen.ai
Stablecoin Stats Dane na temat rynku stablecoinów https://stablecoinindex.com
Staking Crypto Informacje na temat stakingu kryptowalut https://stakingcrypto.org
Token Terminal Analiza fundamentalna tokenów https://tokenterminal.com
ByteTree Ilość BTC w portfelach funduszy https://byte-tree.com
Coinlobster Głębokość księgi zleceń na giełdach https://coinlobster.com
Korytarz prawa mocy Bitcoina Wizualizacja historycznych trendów ceny BTC https://digitalik.net/btc
Never Look Back Price Analiza historycznych poziomów cenowych BTC https://aggr.trade/nlb
Indeks strachu i chciwości Wskaźnik nastrojów inwestorów krypto https://alternative.me/crypto

 


Narzędzia kryptowalutowe  - FAQ

Jakie są najpopularniejsze strony do śledzenia cen i danych rynkowych kryptowalut?

Najpopularniejsze strony do śledzenia cen, kapitalizacji rynkowej i innych danych kryptowalut to CoinGecko, CoinMarketCap oraz Coin360.

CoinGecko śledzi ponad 10 000 kryptowalut, CoinMarketCap posiada dane dotyczące ponad 12 000 monet, a Coin360 daje szybki obraz całego rynku.

Jakie narzędzia pozwalają śledzić nadchodzące wydarzenia związane z kryptowalutami?

Do śledzenia nadchodzących wydarzeń kryptowalutowych, takich jak premiery, listingi, konferencje czy aktualizacje produktów, służy CoinMarketCal.

Ponadto The Block posiada funkcję „Social Tracker” pozwalającą monitorować popularność kryptowalut w mediach społecznościowych.

Jakie strony dostarczają aktualne wiadomości ze świata kryptowalut?

Najpopularniejsze strony z wiadomościami kryptowalutowymi to CryptoPanic (agreguje newsy z ponad 100 źródeł) oraz NewsNow Crypto (również agreguje wiadomości z wielu źródeł).

Jak można analizować blockchainy i dane on-chain kryptowalut?

Do analizy danych on-chain służą takie narzędzia jak Glassnode Studio (dla głównych blockchainów), Nansen (analiza aktywów kryptograficznych), Dune Analytics (eksploracja danych z Ethereum) oraz Breadcrumbs (wizualizacja interakcji portfeli).

Które strony dostarczają przydatnych wykresów i statystyk kryptowalutowych?

Przydatne wykresy i statystyki kryptowalutowe znajdziemy na Bitcoin Visuals, BitInfoCharts, Look Into Bitcoin oraz Mining Pool Stats. Pozwalają one analizować ceny, wolumeny, transakcje on-chain i wiele innych danych.

Jakie narzędzia warto wykorzystać do fundamentalnej analizy kryptowalut?

Do fundamentalnej analizy tokenów i kryptowalut przydatne będą Messari (śledzenie propozycji rozwoju blockchainów), CryptoMiso (aktywność developerska projektów), Token Terminal (analiza fundamentalna tokenów) oraz Nansen (on-chain analiza aktywów).Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.