Nowe komputery Microsoft generują pewien problem. Vitalik Buterin wyjaśnia, dlaczego Linux jest lepszy | Wiadomości | CrypS.

Nowe komputery Microsoft generują pewien problem. Vitalik Buterin wyjaśnia, dlaczego Linux jest lepszy

Karolina Kropopek
Dlaczego Linux jest lepszy od Microsoft?

Rosyjsko-kanadyjski programista będący współzałożycielem Ethereum zaprosił potentata technologicznego – Elona Muska – do odkrywania świata Linuxa. Vitalik Buterin wykonał ten ruch po wyrażeniu przez CEO Tesli frustracji związanej z nowym laptopem PC, który wymaga utworzenia konta Microsoft.


  • Elon Musk przedstawił swoje wzburzenie brakiem możliwości pominięcia kroku dot. utworzenia konta Microsoft w laptopie,
  • Vitalik Buterin pośpieszył z radą, aby przekonać właściciela platformy X do wejścia w świat Linuxa.

Współzałożyciel Ethereum poleca Linuxa

W jednym z niedawno opublikowanych wpisów na platformie X Elon Musk żalił się na konieczność przyznania dostępu do sztucznej inteligencji Microsoftu poprzez utworzenie konta w laptopie, co w jego opinii jest “inwazyjne”. Uznał on ponadto, iż jest to zaburzony krok, dodając, że kiedyś istniała możliwość jego pominięcia. 

Moment ten wykorzystał Vitalik Buterin, aby polecić Elonowi Muskowi oprogramowanie, które cieszy się popularnością wśród programistów i społeczności kryptowalutowej. Zachęcił on go do dołączenia do miłośników Linuxa na komputerze stacjonarnym. 

Chociaż wielu użytkowników twierdzi, że nadal istnieją sposoby na ominięcie wymogu tworzenia konta Microsoft, najnowsze doświadczenie dyrektora generalnego Tesli może wskazywać na zmiany w nowszych wersjach systemu operacyjnego, bądź określonych modelach laptopów – te bowiem mogłyby bardziej rygorystycznie egzekwować takie zasady.

Warto zauważyć, iż systemy oparte na Windowsie wymagają coraz to większej kontroli nad działaniami użytkowników. Objawia się to m.in. w wymuszaniu na nich zakładania kont Microsoft, instalowania obowiązkowych aktualizacji, jak również oddawania kontroli nad systemem scentralizowanemu podmiotowi. 

Obok należy jednak dodać, iż w zamian użytkownicy otrzymują intuicyjny i wygodny system operacyjny, którego obsługa nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. To samo nie ma miejsca w przypadku Linuxa. 

Główne zalety Linuxa

Rosnąca popularność Linuxa nie powinna budzić zaskoczenia z uwagi na jego otwarto-źródłowy charakter, możliwość dostosowywania oraz bezpieczeństwo.

Co więcej, oferuje on programistom wysoki poziom kontroli nad środowiskiem operacyjnym, co jest kluczowe dla osób zajmujących się rozwojem blockchaina, cyberbezpieczeństwem, a także innymi dziedzinami technicznymi, w których najważniejsza jest precyzja i elastyczność.

Dlaczego Linux jest lepszy od Microsoft?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.