Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.05.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 23.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 maja 2023 roku


Spis treści:


Binance i kolejne ”teorie spiskowe”

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – padła ofiarą kolejnego FUDu. Najnowszy raport od agencji Reuters głosił, że firma w latach 2020-2021 mieszała własne środki z aktywami swoich klientów. Rzecznik prasowy giełdy określił te doniesienia mianem ”teorii spiskowych”.

Czytaj więcej: Binance mieszało środki klientów z własnymi aktywami? Giełda reaguje na doniesienia

AI jest już w stanie wpłynąć na działanie giełd

Wystarczył jeden obrazek wygenerowany przez sztuczną inteligencję, który przedstawiał eksplozję budynku Pentagonu, by media uznały to za prawdziwe zdarzenie. W następstwie tego indeks S&P 500 na krótko spadł o 0,26%.

Czytaj więcej: Obrazek stworzony przez AI spowodował załamanie S&P 500

Liczba walidatorów Ethereum rośnie w niebotycznym tempie

Ponad miesiąc od czasu kluczowej aktualizacji dla ekosystemu ETH, liczba stake’owanych etherów wzrosła o ponad 4 mln. monet. Niestety wciąż kurs tej topowej kryptowaluty nie spełnia oczekiwań analityków względem następstw tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Ogromny wzrost stake’owanych etherów po aktualizacji Shapella

Ledger przekaże sądowi Twoje dane, jeśli zajdzie taka potrzeba

Jeden z najpopularniejszych dostawców portfeli cyfrowych – Ledger – w ostatnim czasie mocno podupadł wizerunkowo. Teraz CEO firmy mówił w podcaście ”What Bitcoin Did” o tym, co musiałoby się stać, by udostępniła organom sądowym poufne dane klientów.

Czytaj więcej: Kiedy Ledger może przekazać nasze dane organom ścigania? Wyjaśnia CEO firmy

Analityk Goldman Sachs: USA zbankrutują przed 10 czerwca

Sytuacja finansowa Stanów Zjednoczonych zaczyna być naprawdę poważna. Administracja Joe Bidena nie może dojść do porozumienia z Partią Republikańską w kwestii podniesienia limitu zadłużenia kraju. Podobnie jak Janet Yellen, analityk z banku Goldman Sachs – Alec Phillips – prognozuje, że USA zbankrutują w czerwcu tego roku.

Czytaj więcej: USA zbankrutują w ciągu 3 tygodni? Tak prognozuje analityk Goldman Sachs

FASB z ważną propozycją dot. rachunkowości kryptowalut. Projekt wspiera MicroStrategy

Największy korporacyjny inwestor bitcoina opowiedział się za proponowanym zestawem zasad rachunkowości dot. kryptoaktywów, który zaproponowała amerykańska FASB. Najnowsza propozycja pozwoliłaby firmom na “uczciwą wycenę” kryptowalut w swych bilansach.

Czytaj więcej: MicroStrategy popiera propozycję FASB dot. kryptowalut w bilansach

Solana wdraża sztuczną inteligencję

Fundacja Solana, czyli organizacja dbająca o rozwój ekosystemu Solana, przekazała kluczową wiadomość. Jej programiści zintegrowali ten blockchain ze sztuczną inteligencją za pośrednictwem specjalnej wtyczki, którą opracowało Solana Labs. Jak przekazano, specjalna wtyczka jest do pobrania z Githuba i oferuje wiele możliwości dla użytkowników sieci.

Kursy kryptowalut 23.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.