Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.06.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kursy kryptowalut 21.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 czerwca 2023 roku


Spis treści:

Kogo SEC weźmie tym razem na cel?

Po zaatakowaniu Krakena, Paxos, Ripple, Coinbase, Binance i kilku innych kluczowych podmiotów z rynku kryptowalut, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przejawia postawę świadczącą o tym, że kolejne pozwy sądowe są tylko kwestią czasu. Jeden z niemieckich banków – Berenberg – opublikował raport, w którym wskazuje, jaki sektor może stać się następnym celem regulatora. Jeśli faktycznie SEC wymierzy działa przeciwko tym podmiotom, może wywołać to spore zawirowania na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Te tokeny są następnym celem SEC!

Jak przyszłość czeka Cardano w najbliższym czasie?

Chociaż w sieci Cardano od początku roku naprawdę wiele się zmienia i ekosystem ten stale się rozbudowuje, to kurs tokena ADA nie jest w najlepszej sytuacji. Mimo wdrożenia ponad tysiąca nowych smart kontraktów do tego blockchaina oraz uruchomienia natywnego stablecoina COTI, nie widać jak na razie napływu większej ilości inwestorów. Teraz popularny analityk podzielił się swoją prognozą, w której wskazuje w jakim kierunku będzie podążać kurs tej kryptowuty w następnym czasie.

Czytaj więcej: Cardano (ADA) będzie kontynuować ten trend w 2023 roku

Czy chatboty AI są na pewno legalne?

Okazuje się, że modele językowe, na podstawie których działają chatboty AI, nie do końca spełniają wszystkich wytycznych prawnych, jakie obowiązują na terenie Europy. Zespół specjalistów z Uniwersytetu Stanford przeanalizowali struktury systemowe wielu narzędzi opartych o sztuczną inteligencję, a wyniki badań dały nieco zaskakujące rezultaty.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja (AI) działa nielegalnie w Europie. Ustala to najnowsze badanie

Wszystko, co warto wiedzieć o sztucznej inteligencji

Od momentu wybuchu fali popularności technologii AI, która zrodziła się z momentem wypuszczenia na rynek ChatuGPT w listopadzie zeszłego roku, stale zalewają nas doniesienia odnośnie tego narzędzia. Postanowiliśmy Wam przybliżyć temat sztucznej inteligencji od podstaw, z zahaczeniem o jej historię, przykłady ciekawych rozwiązań w różnych dziedzinach, szanse i zagrożenia oraz, oczywiście, jakie projekty krypto związane z AI są warte uwagi. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej: Co to jest sztuczna inteligencja (AI) i jak działa?

Kolejne zmiany w Polygon

Zespół firmy stojącej za popularnym blockchainem – Polygon Labs – przedstawił propozycję wdrożenia jego aktualizacji. W wyniku tego powstałaby nowa warstwa 2, do której zaimplementowano by technologię, której nigdy wcześniej nie łączono bezpośrednio z istniejącą siecią. Wskazane rozwiązanie mogłoby usprawnić działanie wielu rzeczy w tym ekosystemie. W wyniku pojawienia się informacji o planowanych zmianach, kurs MATIC pozytywnie zareagował.

Czytaj więcej: Kluczowa propozycja w kwestii przyszłości Polygon. Szansa na wybicie przed szereg innych blockchainów

Ciekawy token na polskiej giełdzie

Polska giełda do handlu cyfrowymi aktywami – Egera – poinformowała o listingu nowego tokena na swojej platformie. Projekt stojący za nim oferuje naprawdę ciekawe rozwiązania do celów marketingowych. Niebawem mają pojawić się także szczegóły dotyczące air dropów nowo notowanej kryptowaluty.

Czytaj więcej: Listing nowego tokena na giełdzie Egera. Czy zrewolucjonizuje rynek reklamowy?

Kurs BTC poszybował do góry. Są ku temu powody

Dzisiaj pierwsza kryptowaluta pierwszy raz od wielu tygodni przebiła ponownie poziom cenowy 29 tys. dolarów. Na ten stan rzeczy złożyło się wiele czynników, ale jednym z nich jest oczywiście zeszłotygodniowe ogłoszenie przez BlackRock, że gigant inwestycyjny ubiega się o licencję na uruchomienie funduszu Bitcoin ETF. W ślad za wielką firmą poszły kolejne i wygląda na to, że zacznie się kolejny wysyp wniosków do SEC o zgodę na wprowadzenie tego typu instrumentu finansowego.

Źródło: Cointelegraph

Oszuści przechytrzyli Apple i odpalili w App Store fałszywy wallet

Gigant technologiczny produkujący urządzenia z popularnym jabłkiem nie jest zbyt zaprzyjaźniony z branżą kryptowalut. Chociaż w ich sklepie z aplikacjami można znaleźć wiele ”apek” dotyczących technologii blockchain oraz cyfrowych aktywów, to firma nie jest w stanie zapewnić, że wszystkie z nich są bezpieczne. Potwierdziło się to ostatnio w przypadku wykrycia przez pewnego przedsiębiorcę złośliwej aplikacji, który miała imitować popularny portfel od firmy Trezor. Aplikacja prosiła użytkowników o podawanie kluczy prywatnych, co jest równoznaczne z zielonym światłem dla złodziei, by nas okraść.

Źródło: Decrypt

Binance wprowadza zerowe opłaty za handel w parze z tym tokenem

W końcu możemy przekazać nieco lepsze informacje odnośne giełdy Binance niż w ostatnim czasie (wiadomo z jakich względów). Otóż teraz giełda poinformowała, że od dnia 30 czerwca do odwołania na jej platformie obowiązują zerowe opłaty transakcyjne za handel w parze ze stablecoinem TUSD. Co więcej, przekazano także, że do ostatniego dnia tego roku będzie trwać okres dot. również zerowego fee za trading w parze ze stablecoinem giełdy, czyli BUSD.

Źródło: The Block

Tether wchodzi na kolejny blockchain

Emitent największego stablecoina na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej – Tether – przekazał, że USDT pojawi się również w sieci Kava. Jest to blockchain warstwy 1 w sieci Cosmos. Tym samym firma jeszcze bardziej chce poszerzyć swoją wielołańcuchową ekspansję.

Źródło: Coindesk

Kursy kryptowalut 21.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.