Cardano (ADA) będzie kontynuować ten trend w 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

Cardano (ADA) będzie kontynuować ten trend w 2023 roku

Cardano [ADA]

Analityk z rynku kryptowalut – Benjamin Cowen –  twierdzi, że cardano (ADA) będzie szukało dna przez resztę obecnego roku.


Kurs cardano będzie spadać?

Cowen twierdzi, że warto obecnie obserwować parę ADA/BTC.

Wiemy, że właśnie osiągnęliśmy nowe minimum. Ponownie, w oparciu o ostatni cykl wiemy, że może to [tj. spadki] potrwać jeszcze pięć miesięcy lub coś takiego.

– stwierdził analityk.

Dodał, że w kontekście ADA “jest o czym myśleć”.

Myślę, że ważniejsze jest przyjrzenie się wycenie ADA/BTC i sprawdzenie, czy [kurs] utrzymuje swoje minima

– poradził inwestorom.

Cardano kosztuje obecnie ok. 0,28 USD. W ciągu tygodnia zdrożało o nieco ponad 2%, zaś od wczoraj o 7,6%. Problemem jest to, że na rynku ADA/USD tendencję spadkową widać od dawna – od sierpnia 2021 r., kiedy to kryptowaluta wyrysowała na wykresie ATH na poziomie 3,09 USD.

Dlaczego kryptowaluty dziś drożeją?

Obecne odbicie to efekt ostatnich wydarzeń. Wczoraj popołudniu dowiedzieliśmy się, że Deutsche Bank, największy niemiecki bank, stara się o uzyskanie od BaFin (organu regulującego rynek finansowy w Niemczech) licencji na przechowywanie kryptowalut swoich klientów. Firma chce więc stać się depozytariuszem cyfrowych aktywów.

Niedawno otrzymaliśmy także informacje, że BlackRock, największy podmiot zarządzający aktywami na świecie, stara się o utworzenie bitcoinowego ETF-u.

Dziś widzimy efekt tych dwóch wydarzeń (ze szczególnym naciskiem na działania Deutsche Banku). Bitcoin podrożał do 28,896 USD. Od wczoraj kryptowaluta zdrożała o ponad 7%. Tydzień temu była o blisko 12% tańsza.

Wszystko to poprawiło też nastroje inwestorów. Bitcoin Fear and Greed Index znalazł się na poziomie 59, co oznacza chciwość na rynku. Pokazuje to skalę znaczenia ostatnich dobrych dla rynku wiadomości. Niedawno indeks wskazywał bowiem strach, a potem obojętność.

Ether zdrożał do 1812 USD. Oznacza to, że od wczoraj kurs wzrósł o blisko 5%, zaś w skali tygodnia o 4%. Nastroje na rynku kryptowaluty Ethereum też są bardzo dobre. Indeks strachu i chciwości ETH wynosi 56, co także oznacza chciwość inwestorów.

O wiele gorzej – ponownie! – sytuacja wygląda w przypadku cardano. Fear and Greed Index tej kryptowaluty pokazuje neutralne nastawienie traderów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.