Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.06.2023]

Kursy kryptowalut 19.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Staking Ethereum ulegnie silnej zmianie?

Pojawiła się propozycja od części walidatorów ETH, by znacznie zmienić zasady dołączania do programu stake’owania etheru. Pomysł ma swoje mocne i słabe strony niosące ze sobą szanse oraz zagrożenia. Jednakże projekt jest warty uwagi.

Czytaj więcej: Kluczowa zmiana dot. stakingu Ethereum. Co proponują walidatorzy?

Kolejna platforma handlowa wycofuje altcoiny

Pozwy SEC przeciwko giełdom kryptowalut Coinbase oraz Binance zawierały listę nowych altcoinów, które regulator oficjalnie wskazuje jako papiery wartościowe. W związku z tym na rynku zaczęły pojawiać się obawy, że za moment kolejne podmioty, nie będące nawet stricte giełdami, zaczną mieć nieprzyjemności z tego tytułu. Zaczęło się więc delistowanie topowych altcoinów z popularnych platform.

Czytaj więcej: Kryzys altcoinów. Kolejna firma usuwa te kryptowaluty ze swojej oferty

Czy Halving aby na pewno wpływa na kurs BTC?

W przyszłym roku najstarsza kryptowaluta doświadczy kolejnego, czwartego już, Halvingu, czyli podziału nagrody za nowo wydobyty blok BTC na pół. Przeważnie okresom poprzedzającym to wydarzenie towarzyszyło mocne wybicie ceny bitcoina. Wiele osób na rynku również nastawia się, że i w tym przypadku tak będzie. Jednakże nowy raport od Coinbase rzuca zupełnie inne światło na korelację tego wydarzenia z kursem BTC.

Czytaj więcej: Sam halving BTC nie wystarczy. Co zadecyduje o kolejnym rajdzie bitcoina?

Nowy trend w Ethereum okazał się hitem

Pojawienie się w styczniu tego roku na blockchainie Bitcoina protokołu Ordinals, za pomocą którego można było wybijać w tej sieci specjalne inskrypcje, wywołało sporo kontrowersji w społeczności tego ekosystemu. Pamiętamy wszyscy niedawne problemy, jakie wyniknęły z ilości wymintowanych tokenów BRC-20, które doprowadziły do ogromnego skoku opłat transakcyjnych oraz zapchania przepustowości transakcji. Jednakże wiele osób odbierało Bitcoin Ordinals jako pozytywne zjawisko. W hołdzie temu protokołowi pewien programista stworzył analogiczną wersję systemu wybijania inskrypcji na blockchainie Ethereum. Okazało się również, że zainteresowanie było większe niż się spodziewano.

Czytaj więcej: Trend, który okazał się dużym problemem w sieci Bitcoina, wchodzi na Ethereum

Nietypowe hobby CEO Cardano

Warto w życiu mieć zawsze jakąś pasję poza swoją pracą zawodową. Wiadomo oczywiście, że w miarę poszerzania zasobów naszych portfeli, możemy pozwolić sobie na więcej różnych aktywności, niż przeciętny Kowalski. Dyrektor generalny Cardano na pewno do najbiedniejszych nie należy, tak więc swoją małą fortunkę inwestuje w swoje zainteresowania, które nie są jakkolwiek powiązane bezpośrednio z kryptowalutami czy blockchainem. Okazuje się, że Harles Hoskinson zajął się w pewnym momencie wspieraniem badań nad… kosmitami.

Czytaj więcej: Charles Hoskinson, twórca Cardano, szuka UFO

Do Kwon oficjalnie skazany w Czarnogórze

Uciekający przed wymiarem sprawiedliwości koreańskiej prokuratury Do Kwon pod koniec marca tego roku wpadł w ręce policji na lotnisku w Czarnogórze. Były CEO Terraform Labs miał przy sobie kilka fałszywych dokumentów, w tym paszport, z którym próbował nielegalnie przedostać się do Dubaju. Tamtejszy sąd orzekł dla niego wymiar kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Po tej odsiadce zostanie podjęta decyzja czy zostanie on odesłany do Seulu, gdzie będą go sądzić za liczne przestępstwa, czy może do Stanów Zjednoczonych, które również ubiegają się o jego ekstradycję.

Źródło: Coindesk

Kolejny gigant zawalczy o Bitcoin ETF w USA? Ponoć Fidelity bada temat

Doniesienia sprzed tygodnia o tym, że gigant inwestycyjny – BlackRock – złożył oficjalny wniosek o utworzenie funduszu Bitcoin ETF wywołały sporą euforię w środowisku kryptowalut. Jeśli największy na świecie zarządca aktywami otrzyma zgodę od SEC, będzie to przełomowy moment dla całego rynku. Ponoć do gry zamierza wejść także inny wielki gracz – Fidelity.


Źródło: Dailycoin

Monitorowanie smart kontraktów dzięki AI staje się faktem

Platforma do eksplorowania działań zachodzących na blockchainie Ethereum – Etherscan – zaprezentowała nowe narzędzie. Jest to tzw. ”czytnik kodów”, które w połączeniu z ChatGPT od firmy OpenAI będzie w stanie prześwietlić dokładnie kod źródłowy danego smart kontraktu. Dzięki takiemu rozwiązanie użytkownicy będą w stanie poznać jeszcze dokładnie wszystkie możliwości danego oprogramowania.

Źródło: The Block

Ważny europejski gracz nie chce u siebie Binance

Problemów giełdy Binance ciąg dalszy. Chociaż kto wie, bowiem firma stale zapewnia, że ma wszystko pod kontrolą i sytuacja jest stabilna. Jednakże w ostatnich dniach stale otrzymujemy nowe doniesienia na temat tego, że kolejne oddziały Binance w europejskich krajach są zamykane. Najnowsze informacje odnoszą się do złożenia wniosku o anulowanie rejestracji spółki zależnej giełdy w brytyjskim Financial Conduct Authority (FCA).

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 19.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.