Kryzys altcoinów. Kolejna firma usuwa te kryptowaluty ze swojej oferty | Wiadomości | CrypS.

Kryzys altcoinów. Kolejna firma usuwa te kryptowaluty ze swojej oferty

ADA

Problemów altcoinów ciąg dalszy. Bakkt postanowiło usunąć ze swojej platformy aż trzy znane kryptowaluty – solanę (SOL), cardano (ADA) i polygon (POL). Powód? Działania SEC.


Bakkt usuwa trzy ważne alty

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała dwie główne giełdy kryptowalut w USA – Coinbase i Binance.US. Powodem jest oczywiście oferowanie przez nie handlu kryptowalutami, które urzędnicy uznali za niezarejestrowane (nielegalne) papiery wartościowe.

Nie ma w tym niczego dziwnego, że firmy chcą uniknąć losu Binance i Coinbase. Usuwają więc ze swoich platform te aktywa, które SEC uznaje w swoich dokumentach za kryptowalutowe papiery wartościowe. Bakkt, której to platformy właścicielem jest Intercontinental Exchange (ICE), spółka macierzysta Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE), nie będzie już oferować solany, cardano i polygon. Decyzja ta została podjęta wkrótce po tym, jak popularna aplikacja handlowa Robinhood również ogłosiła zaprzestanie obsługi tych samych trzech aktywów. 

Platforma nadal będzie obsługiwać kryptowaluty takie jak: bitcoin, ether, dogecoin, litecoin, USDC i shiba inu. Najbezpieczniej czuć mogą się inwestorzy BTC i ETH. Przewodniczący CFTC, czyli komisji, która nadzoruje rynek towarów, powiedział publicznie, że obie te kryptowaluty do towary, a nie papiery wartościowe.

Z kolei jego odpowiednik w SEC, Gary Gensler, powiedział kiedyś, że wszystkie kryptowaluty to papiery wartościowe, ale z wyjątkiem bitcoina. Pytany w czasie przesłuchania w Kongresie przez kongresmenów o to, czym jest ether, nie udzielił jasnej odpowiedzi, co sugeruje, że nie potrafi jasno przedstawić argumentu, że waluta Ethereum to papier wartościowy.

Skutki polityki SEC

Wszystko powyższe nie zmienia faktu, że działania SEC są szkodliwe dla całej branży. W odpowiedzi na pozwy giełd rynek zareagował spadkami (choć – co ważne – nie jakimiś dramatycznymi), zaś usuwanie altcoinów z platform takich jak Bakkt powoduje, że w tej części parkietu jest mniej płynności.

Jak na razie usunięte z Bakkt coiny straciły w skali doby o 1% (SOL) i ok. 2% (ADA i POL). Główne kryptowaluty – BTC i ETH – pozostają dość stabilne pod kątem kursu.

ADAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.