Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.10.2023]

Kursy kryptowalut 18.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 października 2023 roku.


Spis treści:


Tajemnicze inwestycje Vitalika Buterina

Programista stojący za stworzeniem Ethereum co jakiś czas dokonuje przelewów na różne giełdy kryptowalut i nie są to małe kwoty. Wiele osób zastanawiało się, jaki jest cel takich ruchów ze strony Buterina. Teraz sam zainteresowany odniósł się do sprawy i wyjaśnił, na co przeznacza swoje prywatne środki oraz jak należy odbierać pojawiające się informacje w mediach na temat transferów opiewających na wysokie sumy.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin pisze o tym, na co przeznacza swoje kryptowaluty

Bitcoin po 15 000 USD przed Halvingiem?

Benjamin Cowen pojawił się w programie popularnego youtubera ze świata kryptowalut. Panowie prowadzili ciekawą dyskusję na temat tego, czy kurs bitcoina jest w stanie spaść w najbliższym czasie o 50% w stosunku do swojego tegorocznego ATH. Analityk przedstawił szereg czynników, które wskazują na to, że ta prognoza może jak najbardziej się spełnić

Czytaj więcej: Przegapiłeś dip na bitcoina? Topowy analityk wskazuje, że kryptowaluta spadnie jeszcze poniżej 20 000 USD

Czy ETF-y na scenę spot bitcoina mogą zaszkodzić tej kryptowalucie?

Jak się okazuje, nie wszyscy patrzą w samych superlatywach na kwestię spotowych ETF-ów na cenę bitcoina. Słynny programista przedstawił kilka przykładów tego, jak tego typu instrument finansowy może negatywnie wpłynąć na cały ekosystem bitcoina.

Czytaj więcej: ETF na bitcoina może być dla niego szkodliwy. Edward Snowden wskazuje na potencjalne zagrożenia

Niepewność w sprawie przyszłości Solany

Ekosystem Solany kolejny raz doświadcza swoich upadków i wzlotów. Ostatnie miesiące były bardzo łaskawe dla tej kryptowaluty, jednakże teraz przyszłość jej kursu stoi na rozstaju dróg. Sieć projektu otrzymała między innymi teraz potężny cios w postaci straty ważnego gracza z rynku blockchaina.

Czytaj więcej: Dokąd zmierza kursy Solany? Kryptowaluta ostatnio skoczyła o 10%, ale inwestorzy są niepewni

UE ogłasza nowelizację przepisów dot. podatków od kryptowalut

Nowe przepisy rozszerzają zakres definicji cyfrowych aktywów, które podlegają pod obowiązek raportowania fiskusowi zysków z nich pochodzących. Wszystkie instytucje podbiegające pod rolę brokera, giełdy i kantory z sektora kryptowalut, będą musiały wysyłać swoim lokalnym oddziałom urzędu skarbowego wszystkie dane odnośnie swoich klientów. Ma to na celu walkę instytucji rządowych z unikaniem płacenie podatków oraz prania pieniędzy.

Czytaj więcej: Unia Europejska ogłasza nowe zasady dotyczące podatków od kryptowalut

Kursy kryptowalut 18.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.