Dokąd zmierza kursy Solany? Kryptowaluta ostatnio skoczyła o 10%, ale inwestorzy są niepewni | Wiadomości | CrypS.

Dokąd zmierza kursy Solany? Kryptowaluta ostatnio skoczyła o 10%, ale inwestorzy są niepewni

Jacek Walewski
Solana Solana [SOL]

Niedawny skok kursu solany (SOL) napotkał znaczny opór przy poziomie 25 USD, co spowodowało odwrócenie tendencji wzrostowych. Pomimo tego niepowodzenia nastroje na rynku pozostają dość pozytywne. Czy to zapowiedź dalszej wspinaczki SOL?


Kurs solany

Dziś kurs solany wynosi 24 USD (kapitalizacja rynkowa utrzymuje się natomiast na poziomie 10,07 miliarda USD). W skali tygodnia cena tego aktywa wzrosła o 9%. Od wczoraj kurs niemal nie drgnął. Mimo tego analitycy wskazują na pewne pozytywne sygnały, które są widoczne na wykresie ceny tej kryptowaluty.

Eksperci w szczególności zwracają uwagę na indeks siły względnej (RSI), który określa siłę trendu. Do tego dochodzi oscylator Chaikina, który jest wskaźnikiem liczonym jako różnica średnich ze wskaźnika akumulacji dystrybucji. Wzrost wskaźnika potwierdza siłę zwyżki kursu. Oba te wskaźniki pokazują siłę SOL.

sol wykres
Źródło: TradingView

Dziś kluczowe może okazać się przebicie 25 USD. Jeżeli do niego dojdzie (obecnie dzieli nas od tego poziomu tylko 1 USD), może to oznaczać prosty szturm w stronę 27 USD.

Jednocześnie niektórzy wskazują na możliwości zmiany kierunku kursu. Chodzi np. o stan wykupienia RSI i utrzymywanie się oporu na poziomie 25 USD, który może okazać się trudną barierą do przebicia.

Przyszłość SOL

Inwestując w kryptowaluty warto myśleć o takiej decyzji w sposób długoterminowy. SOL z pewnością zacznie mocno drożeć, gdy na rynku rozpocznie się pełnowymiarowa hossa. Na tą jeszcze poczekamy – zapewne parę miesięcy. Kluczowe może okazać się zatwierdzenie ETF-ów na rynek spot BTC czy Halving bitcoina. Do tego potencjalna, wiosenna obniżka stóp proc. przez Fed także może napędzić wzrosty.

Obecnie SOL może jeszcze tracić na wartości. Powodem do spadków może być np. to, że Lido Finance, wiodący dostawca płynności na rynku, ogłosił swoją decyzję o wycofaniu swoich usług z sieci Solana w nadchodzących miesiącach. Jak nie trudno było przewidzieć, posunięcie to wywołało szok w społeczności kryptowalut i wywarło znaczący wpływ na spółkę Solana Total Value Locked (TVL), która w ciągu jednego dnia po tej wiadomości odnotowała gwałtowny spadek o 100 milionów USD.


Powyższy tekst nie stanowi porady inwestycyjnej. 

Solanareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.